featured
kripto atm sayısı

Kripto ATM sayısında büyük artış

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar on yılın ardından hızla yaygınlık kazanırken, dünya genelindeki ATM sayısı da artmaya devam ediyor.

Coin ATM Radar’ın son verilerine göre, 2021’de kripto ATM sayısı yüzde 71,73 artış gösterdi ve 1 Ocak’ta 13.993 olan ATM sayısı, çeviri yayın saati itibarıyla 24.030’a yükseldi. 

Kripto ATM sayısı, geçtiğimiz yıl 7.620 yeni ATM’nin kurulmasıyla birlikte yüzde 119,56 artmış ve 13.993’e yükselmişti. Veriler, her gün ortalama 52,3 yeni ATM’nin kurulduğunu gösteriyor.

Yeni ATM sayısına ABD öncülük ediyor. Son yedi günde edinilen verilere göre, ülkede her gün neredeyse 48 yeni kripto ATM kuruluyor. 10 Mart 2021 tarihinde yaptığımız haberde, Bitcoin ATM sayısı 16 bini geçmişti.

75 ülkede bulunan kripto ATM’leri 42 üretici işletiyor. Coin ATM Radar’ın verilerine göre, sektörde Genesis Coin yüzde 40,9, General Bytes ise yüzde 24 civarı paya sahip. Kalan yüzde 35’i ise BitAccess, CoinSource ve Bitstop gibi diğer piyasa oyuncuları paylaşıyor.

Bitcoin (BTC) ATM ağının en büyük oyuncularından biri olan Bitcoin Depot, geçtiğimiz günlerde ABD ve Kanada’da kripto ATM’leri kurmak için Circle K ile iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği sonucunda 700’den fazla Bitcoin ATM’si kuruldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!