featured
jpmorgan bitcoine olan kurumsal talep yetmiyor

JPMorgan: Bitcoin’e olan kurumsal talep yeterli değil

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) yeni haftaya 30 bin doların güçlü bir destek olduğunu doğrulayarak fakat aynı zamanda ana akımdan gereken güveni bulamayarak başladı.

Bu tür bir yükseliş BTC/USD paritesini bilindik seviyelere çıkaracak olsa da, son haftaları karakterize eden fiyat hareketinin dışında yer almıyor.

Nikolaos Panigirtzoglou’nun liderlik ettiği JPMorgan analistleri, cuma günü yatırımcılar ile paylaştıkları notta Grayscale’in Bitcoin Tröstü’ne (GBTC) olan talebin azalmasının piyasada yukarı yönlü ivme görülme olasılığını düşürdüğünü ileri sürdü.

Analistler Bloomberg haberine göre “Grayscale Bitcoin Tröstü’nün ardındaki kurumsal talep, mevcut durumda Bitcoin fiyatının 40 bin doları geçmesi için yeterli değil” diye özetledi.

Grayscale’in Bitcoin birikimleri ve BTC/USD grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Diğer yandan Grayscale ise Bitcoin satın almayı sürdürüyor. Yatırım devi 15 Ocak’ta 600 milyon dolarlık BTC satın alarak şimdiye kadarki en büyük tek günlük satın alma işlemini gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!