Joe Biden Kripto Para
Joe Biden Kripto Para

Joe Biden bugün kripto kararnamesini imzalayacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, uzun süredir beklenen dijital varlıklara ilişkin başkanlık kararnamesini önümüzdeki saatlerde imzalayacak.

ABD Başkanı Joe Biden, uzun süredir beklenen dijital varlıklara ilişkin başkanlık kararnamesini önümüzdeki saatlerde imzalayacak. Kararnamenin sektörde yasal kısıtlama olarak yankı bulacağına dair endişeler olsa da, kararnamenin dili sektörün lehine gibi gözüküyor ve asıl olarak çeşitli kuruluşların birleşik bir ulusal politika oluşturma çabalarında koordine ve konsolide olmalarına odaklanıyor.

Kararname, federal hükümetin dijital varlık ekosistemine müdahil olacağı altı kilit alandan bahsediyor: Tüketici ve yatırımcının korunması, mali istikrar, finansal katılım, sorumlu inovasyon, ABD’nin küresel finansal liderliği ve yasa dışı finansal faaliyetler mücadele.

ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıklara ilişkin hem sistematik riskleri hem de tüketici risklerini azaltmaya yönelik politika tavsiyeleri geliştirmede liderliği üstlenecek. Mali İstikrar ve Denetim Konseyi’ne ise küresel ve yurt içi riskleri değerlendirmesi ve kapatılması gereken politika boşluklarını belirlemesi talimatı verildi. Ulusal güvenlik ve yasa dışı finans ile mücadele konuları yekpare devlet sorunu olacak ve ilgili tüm kuruluşlar, kriptoyla ilişkili risklere dair koordine eyleme daha önce görülmemiş bir dikkat verecek.

Biden’ın başkanlık kararnamesi, riskleri ele almaya ek olarak, dijital varlıkların finansal hizmetlere erişimi artırma ve ABD’nin küresel finans liderliğini sürdürmesine katkıda bulunma potansiyelini de kabul edecek. Kararname, özellikle de ABD Ticaret Bakanlığı’na ülkenin dijital varlık alanında rekabetçi olmasını sağlayacak bir çerçeve oluşturma talimatı veriyor.

Buna ek olarak, ABD Hazine Bakanlığı’ndan “para ve ödeme sistemlerinin geleceğine” dair rapor vermesi talep edilecek ve Fed, olası bir CBDC için araştırma ve geliştirme çalışmalarını hızlandırması yönünde teşvik edilecek.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!