featured

Japon Finansal Gözlemci Bybit Borsasına Uyarı Verdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber, Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda’nın dijital para birimlerini spekülasyon için eleştirmesi sonrasında geldi.

Japon FSA, Bybit Fintech Limited’i Uyardı

Japonya’nın bankacılık, menkul kıymetler ve borsa ile ekonomideki sigorta sektörlerini yöneten en üst düzey düzenleyicisi FSA, Bybit ile ilgili bir bildiri yayınlayarak borsayı uyardı. FSA’nın uyarısı, Bybit operatörlerinin Japon vatandaşlarının platformdan yararlanmasına izin verdiğini iddia ediyor ve borsanın düzenleyiciye kayıtlı olmadığını belirtiyor.

Haberler sosyal medyada orman yangını gibi yayılıyor ve insanlar Binance’in üç yıl önce aynı şey hakkında nasıl uyarıldığını tartıştılar. 2018’de Japonya’nın FSA’sı Binance’e düzenleyicinin kayıt gereksinimlerini karşılamadığı için bir uyarı gönderdi. Bybit ile ilgili sorunlar, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto hizmetlerini zorladığı bir zamanda ortaya çıkıyor. Japon düzenleyiciler, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) sanal varlık yetkilerini karşılamak için Güney Kore gibi düzenlemeleri artırıyor.

Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda da geçen hafta önde gelen dijital para birimi bitcoin’i (BTC) spekülasyon için çarptı. Kuroda geçen Perşembe basına verdiği demeçte, “İşlemlerin çoğu spekülatif ve oynaklık olağanüstü yüksek” dedi. Merkez Bankası Başkanı, “Bu bir çözüm yolu olarak zar zor kullanılıyor” diye eleştirdi. BoJ lideri, FSA’ya spekülatif ticaret ve kripto türev borsalarını çökertmesi için baskı yapıyor olabilir.

Bybit, İngiltere’yi İki Ay Önce Terk Etti

Ağustos 2020’de yayınlanan bir rapor, Bybit’in o dönemde Japonya, Güney Kore ve Vietnam’a yayıldığını gösteriyor. Mohammad Müşerref tarafından yazılan rapor, Bybit’in platformunun “Japon yenine ve Güney Kore wonuna destek eklediğini” söylüyor. Bybit, gelecekteki hacimler açısından dünya çapında ilk beş türev borsasından biridir. Bybit, geçtiğimiz Şubat ayında Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Ajansı tarafından da uyarılmıştı.

Birleşik Krallık mali gözlemcisi, “Bu firmanın bizim yetkimiz olmadan Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sağladığına inanıyoruz” dedi. 5 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında, kripto türevleri borsası Bybit, İngiltere bölgesinde faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Bybit: https://go.bybit.com/e/lepublic

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!