a
r
r

Jack Dorsey: “Nijerya Bitcoin Endüstrisinin Lideri Olacak”

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, bugün attığı tweette Nijerya ile ilgili öngörülerini açıkladı.

Kripto para dünyasında önemli ülkelerden olan Nijerya’nın Bitcoin endüstrisinde önemli bir lokasyona haline geleceğini belirten Dorsey, Afrika’daki Bitcoin rallisini destekleme niyetlerini sürdüreceğini tweetledi.

Jack Dorsey Nijerya’nın Bitcoin Rallisi’ni Desteklemeye Devam Ediyor

Jack Dorsey tarafından atılan bu tweette Nijerya’nın gerekli düzenlemeler için gösterdiği çabaların sonuç getireceğine inandığını ortaya koydu. Ülke konusunda oldukça umutlu olan Twitter’ın CEO’su,

“Nijerya halkı Bitcoin’e liderlik edecek” şeklinde tweet attı.

Tweet, soyu Nijerya’ya dayanan ve spor dünyasında Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olan NFL oyuncusu Russell Okung’un Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari’ye açık mektubuna yanıt olarak geldi. Açık mektubunda Okung, Başkan ve Nijerya hükümetini ekonomik özgürlük ve mali egemenliği sürdürmeye çağırıyor. Okung mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Nijerya hükümetini ulusal bir Bitcoin standardını izleyerek ekonomik bağımsızlık ve finansal egemenliği sürdürmeye teşvik etmek için yazıyorum. Yakında her ulus bu kararla karşı karşıya kalacak, ancak El Salvador’da tanık olduğumuz gibi, şimdiki anı proaktif olarak değerlendirenler, gelecek nesiller için küresel olarak önemli avantajlardan yararlanacaklar”

Dorsey, Afrika’daki Bitcoin Gelişimini Önemsiyor

Jack Dorsey’in attığı bu tweet ile verdiği destek aslında ilk değil. Şubat ayının başlarında, rapçi Jay-Z ile birlikte Dorsey, Afrika ve Hindistan’daki Bitcoin gelişimini finanse etmek için yeni bir bağışa 500BTC bağışlamıştı. Dorsey, fonun her iki yatırımcıdan da sıfır yön alarak kör bir geri alınamaz güven olarak kurulacağını açıkladı.

Nijerya’da Bitcoin hareketi için zorlu bir yıl oldu. Ülke, Merkez Bankası yerel bankalara Şubat 2021’de kripto platformlarına bağlı hesapları bulma ve kapatma emri verene kadar dünyanın en büyük ikinci Bitcoin işlem hacmine sahipti. Ancak, ülkenin kripto para birimi çabaları için işler aranıyor. Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde 2021’in sonuna kadar bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya süreceğini ve bu sayede ülkeye havale transferini kolaylaştıracağını duyurdu.

r
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.