featured

Jack Dorsey: “Bitcoin Kesinlikle Her Şeyi Değiştirir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IIT tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Dorsey, “Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirir” ifadelerini kullanarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Twitter’ın Kurucu Ortağı Jack Dorsey, Bitcoin’in (BTC/USD) geleceği konusunda kesinlikle endişe taşımıyor.

“Bitcoin’in Gelişmesi İçin Her Şeyi Bırakırım”

Dünyaca ünlü sosyal medya sitesi Twitter’ın kurucu ortağı olması Jack Dorsey’i son derece önemli bir insan yapıyor. Ancak Dorsey Twitter ve Square olmasaydı yine bitcoin’e yatırım yapabileceğini ifade etti. Kripto para biriminin bu firmalardan daha fazla yardıma ihtiyacı varsa, onları Bitcoin için bırakmayı düşünebileceğini de sözlerine ekledi.

Ancak Dorsey gibi başkaları da bu kripto paraya ilgi duyuyor. Bunların başında da Elon Musk geliyor. Başından beri kripto varlığını ve özellikle bitcoin’i savunan Musk, son zamanlarda madenciliği için kullanılan enerji kaynaklarının sorumsuzca tüketilmesi nedeniyle özellikle bitcoin’e karşı endişeli görünüyor. Ancak yine de kripto varlığı Musk için oldukça önemli bir gelişme gibi görünüyor. Musk, son zamanlarda temiz enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapmanın daha uygun bir yöntemini tartışmakla meşguldü.

Bitcoin Gelişimini İlerletilmeli

Dorsey, Bitcoin’in yetersiz hizmet alan topluluklar için daha destekleyici ve kapsayıcı yeni bir finansal altyapı oluşturabileceğini söyledi. Dorsey tekrarladı,

“Dünyanın her yerindeki insanlar için daha fazla olanak sağlayan bir şey olduğunu sanmıyorum.”

Bitcoin gelişiminin önde gelenlerinden biri olarak görülüyor. Kısa süre önce, kripto para biriminin Hindistan ve Afrika’da benimsenmesini genişletmek için milyonlarca dolarlık bir fon oluşturmak için Jay-Z ile ortaklık kurdu.

Bitcoin, hem kripto endüstrisindeki hem de ana akımdaki birçok kişi tarafından desteklenmesine rağmen, hala ciddi zorluklarla karşı karşıya. Bitcoin madenciliği için mevcut fosil yakıt kullanımının yanı sıra, oynaklığı ve dolandırıcılığa yatkınlığı nedeniyle eleştirildi. Ancak Bitcoin meraklıları, onu merkezi itibari para birimi için daha iyi bir seçenek ve enflasyona karşı mükemmel bir korunma olarak görüyorlar. Dorsey ayrıca Bitcoin’in gelecekte internet için yerel para birimi olma yeteneğine sahip olduğuna inanıyor. Kurucusu olduğu bir şirket olan Square Inc’in kripto varlığına dahil olmasının tek nedeninin de bu olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!