featured

İnanılmaz Bitcoin (BTC) Transferi Tam 1 Milyar Dolar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatının bütün piyasayı aşağıya çeken düşüşünden sonra yeniden toparlanması, beklenmeyecek kadar hızlı oldu. Lider kripto para biriminin 22.300 dolara kadar gerilemesi yatırımcılarda görülen birkaç gün önce yaşanan yükselişin bütün izlerini sildi. Ancak BTC/USD paritesinin yeniden yükselişe geçmesi, piyasadaki FOMO’yu yeniden canlandırdı.

Bitcoin Fiyatı Yeniden Toparlanıyor

Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %5’lik düşüşünü silip üstüne %2 yükseliş ekledi. 23.400 dolar seviyesinden işlem gören BTC, bu yükselişini kısa süre önce yapılan 1 milyar doları geçen BTC transferlerine borçlu olabilir. Popüler kripto para takip sayfası Whale Alert, anonim kullanıcıların gönderdiği milyarlarca dolarlık işlemleri tespit etti.

Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre sadece anonim cüzdanlar değil aynı zamanda bazı büyük kripto para borsaları da işlemlere dahil oldu. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre kısa süre önce toplam 8 farklı kripto para işlemi ile tek bir cüzdandan 45.640 BTC aktarıldı.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Gönderildi

Gönderilen 8 işlemin çoğunlukla anonim cüzdandan gerçekleştirildiği görülüyor. İşlemlerin en küçüğü 1.190 BTC içerirken en büyüğü ise 7.000 BTC içeriyordu. Arada 5.000 ile 6.000 adet BTC’nin gönderildiği işlemler de oldu. İki transferin ise Bitstamp ve OKEx kripto para borsalarını da kapsadığı görülüyor.

Bütün işlemlerin toplam bakiyesi ise 1 milyar 63 milyon dolara denk geliyor ve bunun kesinlikle kripto para piyasasında sert fiyat hareketleri yaşatacak bir miktar olduğu görülüyor.

Bitcoin fiyatının dün yaşadığı düşüş esnasında da 700 milyon dolardan fazla long pozisyon tasfiye olmuştu. Şu an yaşanan beklenmeyen yükseliş tam tersi bir etki yaratmış olabilir ve bu işlemlerin arkasındaki sebep de tam olarak bu gibi gözüküyor. Kripto para yatırımcılarının özellikle böyle volatil anlarda kaldıraçlı işlem kullanırken likidasyon yaşadığı biliniyor.

BTC Volatilitesine Dikkat

Sektördeki balinalar da volatiliteye rağmen kaldıraçlı işlem açıp yüksek kaldıraç seçenleri bu şekilde yüklü alım satımlar ile tasfiye etmekte. Bitcoin fiyatının daha önceki ralli dönemlerinde de böyle sert hareketler yaşadığı görülmüştü. Yine de sektöre yeni giren kripto para yatırımcılarının sektörün en önemli kurallarından birisini unuttuğu görülüyor.

Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde 2.000 dolarlık düşüş ve 2.000 dolarlık yükseliş yaşaması ise boğa sezonunu geçirenlerin bildiği bir volatilite konumunda.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!