featured
IBC Group bitcoin yatırımı

IBC Group tarafından 5,4 milyar dolar değerinde Bitcoin alındı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dubai merkezli IBC Group tarafından 5,4 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alınacağı açıklandı.

Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumların arasında bir büyük isim daha katılıyor. Yakın zaman önce Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketi 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuş, kısa süre içinde 1 milyar dolar civarında kâr elde etmişti.

Öte yandan Microstrategy de Bitcoin yatırım miktarını artıracağını duyurarak Bitcoin para birimine olan güvenini bir kez daha yüksek sesle dile getirmişti.

Yüksek ölçekli Bitcoin yatırımları akımına katılan en yeni isim Dubai merkezli IBC Group oldu. Risk sermayesi şirketi, Miami 2.0 Blockchain Strategy Foundation’ın gelişimini hızlandırmak için 100.000 BTC (haberin hazırlandığı an itibarıyla yaklaşık 5,4 milyar dolar) alacağını açıkladı.

200 milyar dolarlık işlem yapılması muhtemel

Dubai IBC Grubu Başkanı Khurram Shroff tarafından yapılan açıklamada, Miami 2.0 Blockchain Stratejisinin gelişimi için bu Bitcoin yatırımının kullanılacağı belirtildi. 2021’in sonunda, blockchain platformunun günde yaklaşık “200 milyar dolar işlem yapmasının imkan dahilinde olduğu” vurgulandı.

IBC Grubunun bu hamlesi gerçeğe dönüşürse, Bitcoin tarihindeki en büyük yatırım olarak kayda geçecek.

Shroff şu açıklamada bulundu:

“Tarihteki en büyük Bitcoin yatırımını yapmak, şehirlerin yaygın blockchain teknolojisini benimsemesini sağlamanın anahtarı olarak görüyoruz.”

Gayrimenkul yatırımlarında teminat olarak Bitcoin kullanılmasının amaçlandığı proje kapsamında, “BTC sahipleri hibrit yatırım araçlarının geliştirilmesi” hedefleniyor.

Taşınmazlarla oluşturulacak uzun vadeli yatırımlar, BTC sahipleri için finansal riskten koruma olanağı sunacak.

Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’i “istikrarlı bir yatırım” olarak nitelendirmişti.

Öte yandan, blockchain tabanlı gayrimenkul platformu Max Crowfund, geçtiğimiz snee içinde düzenleyicilerden onay almayı başarmıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!