featured

Hong Konglu Kripto Şirketi, 1 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

B serisi finansman turunda 100 milyon dolarlık yeni fon elde eden şirket, kripto dünyasının ilkleri arasına girmeyi başardı. Yatırım bankası olan China Renaissance, bu finansman turuna öncülük etti.

Wall Street’ten Destek Gördü

Finansman turu ile ilgili yayınlanan rapora göre, Wall Street’ten de ciddi finansman desteği gördü. New York merkezli Tiger Investment Management ve Arena Global’den de yatırım çeken Amber, Coinbase’in girişim kolu Coinbase Ventures dahil olmak üzere mevcut yatırımcılarından daha fazla yatırım aldı.

Amber Group CEO’su Michael Wu, fonu yeni işe alımlarda kullanacak. Bunun yanı sıra siber güvenlik de dahil olmak üzere birçok alanda stratejik satın almalar yapmayı da hedefliyor. Şirketin ayrıca düzenleyici lisanslara sahip firmaları satın almak istediğini de sözlerine ekleyen Wu, bunu yaparak Amber Group’un yeni pazarlara açılma konusunda iyi bir şansı olacağına inandığını belirtti.

Kripto düzenlemesi sektördeki çoğu oyuncu için önemli bir zorluk oluşturmaya devam etse de Wu, Amber Group’un bu konudaki muhafazakar yaklaşımının en zorlu düzenlemelerin üstesinden gelmesine yardımcı olacağına inanıyor. Şirket, farklı yargı alanlarındaki düzenlemelere aşina olmasını sağlayarak bir adım önde olmaya çalışır.

100 Bin Kullanıcıya Hitap Ediyor

1 milyar dolar değerleme yapılan Amber Group, bugün 100 bin aktif kullanıcıya hitap ediyor. Bu kullanıcıların 500’ü kurumsal düzeyde müşterilerdi. Şirketin uygulaması ayrıca bu yıl Ocak ve Şubat aylarında 390 dolardan fazla varlık kazandı. Bu rakamlar 43 milyon kullanıcıya sahip Coinbase gibi firmalarla kıyaslandığında göz ardı edilebilir gibi görünse de şirket istikrarlı bir şekilde üst sıralara tırmanıyor.

2021 sonunda net 500 milyon dolar gelir elde etme hedefiyle Amber Group, kullanıcı mevduatlarını alır ve belirli bir faiz ücretiyle borç verir. Wu’ya göre, bu ücret şirketin gelirinin %70 ila %80’ini oluşturuyor ve yaklaşık %15’i işlem ücretlerinden geliyor. Geleneksel kripto borsalarından farklı bir yaklaşım benimseyen firma, her kullanıcıya özel bankacılık deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bunu başarmak için müşterileri, spekülasyon ve yüksek kaldıraç kullanımı yerine kripto üzerinde uzun vadeli pozisyonlar almaya teşvik ediyor. Bunu yaparken şirket, istikrarlı ve cazip gelirler elde ederken kullanıcılarının risk yönetimine odaklanmasına yardımcı olur.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!