featured

Hint Bankaları Müşterilere Kripto İşlemlerinden Kaçınmalarını Tavsiye Ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkede yerel yayın yapan bir kuruluş tarafından bildirilen habere göre birçok banka müşterilerine dijital para birimi işlemleri için resmi uyarılar gönderiyor.

Bankalar, RBI’ın bankaların kripto borsalarına girmesine izin vermeyen 2018 kuralına atıfta bulunuyor. Birkaç kullanıcı Twitter’da aynı şeyi bildirdi. Hindistan’ın en büyük bankacılık kurumu olan HDFC Bank’taki hesap sahipleri, hesaplarından kripto işlemlerine ilişkin uyarıcı e-postalar aldıklarını tweetledi.

Yayına konuşan bir bankacılık sektörü kaynağı şunları söyledi:

“Sorun, bankaların RBI tarafından düzenlenmesidir. Kripto para işlemlerinin nasıl yapılacağına dair resmi bir talimat olmadan, çoğu banka RBI’nin önceki direktifini takip etmeyi tercih ediyor”

Bu haber, HDFC Bank’ın kripto para birimlerinin yakında ülkede yasal statüye kavuşabileceğini belirten bir rapor yayınladığı bir zamanda geldi. Bankacılık devi, Bitcoin’in (BTC) tıpkı Altın gibi potansiyel bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkabileceğini de söyledi.

Kripto Ticaret Faaliyetlerinde Artış Ortasında Artan Kısıtlamalar

Geçen yıl boyunca giderek daha fazla Hintli yatırımcı kripto alanına katılıyor. Nisan 2021’de geçen ay, ticaret hacimlerine göre Hindistan’ın en büyük borsası olan WazirX, 5,4 milyar dolarlık rekor bir aylık hacim kaydetti. Aynı zamanda CoinCDX, son 15 ayda kullanıcı kayıtlarında% 340 büyüme kaydetti.

HDFC dışında, diğer bankacılık kurumları da benzer eylemler başlattı. Büyük kripto bankalarının çoğu artık kripto işlemlerine izin vermiyor. SBI Card da müşterilerine, kullanıcıların kripto ticaret platformlarında işlem yapmak için kullanmaları durumunda bankanın kredi kartlarını askıya alacağını veya iptal edeceğini söyleyen benzer bir uyarı gönderdi.

Öte yandan bazı bankalar, müşterilerinden kripto işlemlerine dahil olmayacaklarını belirten bir öz beyan formu doldurmalarını istedi. Geçen yıl, Hindistan Yüksek Mahkemesi 2018’de RBI tarafından konulan kripto işlemleri yasağını kaldırdı. O zamandan beri RBI’dan resmi bir açıklama yapılmadı. Hindistan Maliye Bakanlığı’nın ülke için kripto yasaları üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!