featured

Hindistan Hükümeti Kripto Yasağı Konusunda Geri Adım Atıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkede kripto ticareti yapan kişiler ve kurumlar gelecek haberleri takip ediyordu. Bu dünya kripto piyasaları için de endişe verici gelişmeydi. Hükümet başlangıçta Bitcoin (BTC/USD) ve kripto para birimlerini planlıyordu, ancak yetkililer kararlarından geri adım atıyor gibi görünüyor.

Yasak Yerine Düzenleme Geliyor

Hindistan’dan gelen haberlere göre kripto yasağı yerine düzenlemenin olması daha olası görünüyor. Raporlara göre, hükümetin daha önce önerilen yasaktan ziyade daha düzenleyici bir plan hakkında düşünceleri olabileceğini gösteriyor.

Ülkede kripto alanındaki düzenlemeleri ise Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu üstlenecek. Kurum, güncellenmiş kripto düzenlemelerini uygulama sorumluluğuyla görevlendirilecek. Ancak kurul, bunun gerçekleşmesi için maliye bakanlığı ile işbirliği yapacak. Alınan son haberlere göre, Parlamentonun önümüzdeki ay Muson Oturumunda kapsamlı bir kripto düzenleyici yasa tasarısını tartışacağını iddia etti. Ayrıca, maliye bakanlığının önümüzdeki ay Parlamento tarafından müzakerelere dahil edilebilecek kripto düzenlemeleri için protokolleri araştırdığını da kaydetti.

Hindistan’ın Kripto Topluluğu Rahat Bir Nefes Aldı

Hindistan’da kripto ile ilgilenen kişiler ve kurumlar hükümet kanadından gelecek açıklamayı bekliyordu. Mart ayının başlarında Hindistan, ülkede kripto para ticareti yapan herkesi cezalandıracak bir yasa önerdi. Bu, paralarını varlık sınıfına koyan uzun yatırımcılar listesine büyük bir darbe olarak kabul edildi.

Tasarı, kripto para birimlerine karşı en katı politikalardan biri olarak kabul edilecek olan kripto varlıklarının ticaretini, madenciliğini, ihraç edilmesini ve bulundurulmasını suç haline getirecek. Ancak dijital varlık topluluğu, Hindistan hükümetinin adımlarını geri çekmeyi planladığı haberinin ardından yeni bir soluk alabilir. Ancak Hindistan Merkez Bankası, Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı duruşunu her zaman korudu. Kısa süre önce kripto para birimleri üzerindeki pozisyonunun aynı kaldığını belirtti.

Hindistan’daki Kripto Borsaları Seçeneklerini Araştırıyor

Hindistan Merkez Bankası’nın tutumuna rağmen, kripto borsalarının ülkede kurulum yollarını keşfetmesini engellemedi. Teşvikleri, hükümetin ülkedeki kripto ticaretini yasaklamak için daha önceki kararından vazgeçmesi gerçeğinden geliyor. Dolayısıyla bu borsalar ileride gelişebilecek yeni durumlara karşı seçeneklerini de düşünüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!