NFT
Altcoin Analizi
Altcoin Analizi

Haftanın öne çıkan kripto para yatırımları

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7-11 Mart tarihleri arasında kripto para piyasasında öne çıkan yatırım haberlerini sizler için inceledik.

Hafta sonu boyunca çok fazla fiyat dalgalanması göstermeyen Bitcoin (BTC), pazartesi gününe 38 bin dolarla başladı.

Yaşanan siyasi gerilimler ve olumsuz yaptırım haberlerine rağmen 9 Mart çarşamba günü 42 bin dolarla zirve yapan BTC, yatırımcısının güvenini kazanmayı başardı. Bu fiyat seviyesinde sadece bir gün kalabilen BTC, 10 mart günü düşüşe geçti ve haftayı tekrar 38 bin dolarla kapattı.

Bain Capital Ventures kripto projelerine yarım milyar dolarlık fon ayırdı

Sahip olduğu 5,1 milyar dolarlık varlıkla dünyanın en büyük risk sermaye firması Bain Capital Ventures (BCV), kripto ilişkili yatırımlara yönelik 560 milyon dolarlık yeni bir fon ayırdı.

Kripto ve blockchain sektörüne yaptığı yatırımların uzun bir geçmişi bulunan firma, ismi bilinmeyen 12 projeye 100 milyon dolarlık yatırım yaptı. Daha önce de BlockFi, Compound ve Digital Currency Group gibi şirketlere destek veren ve sadece kripto alanına odaklanan Bain Capital Ventures’ın son BCV Fund I isimli fonu, türünün ilki olma özelliğini taşıyor.

Cake DeFi 100 milyon dolarlık girişim kolu başlattı

Singapur merkezli Cake Defi firması, Web3, oyun, NFT ve diğer kripto girişimlerini finanse edecek 100 milyon dolarlık girişim kolunu duyurdu. Yeni girişim kolu Cake DeFi Ventures (CDV), şirketin ana faaliyet alanını tamamlayacak kripto girişimlerini finansal anlamda destekleyecek. Şirket, Web3, metaverse, NFT, oyun, e-spor ve fintech alanlarındaki teknoloji girişimlerine finansman sağlamaya odaklanacak.

Ayrıca, Cake DeFi’ın sunduğu ana ürünler arasında likidite madenciliği, staking ve kripto para kredisi yer alıyor.

Web3 projeleri büyük yatırımcıları kendine çekiyor

Kripto paralardaki oynaklığa rağmen stratejik yatırımlar yapmaya devam eden girişim fonları, Web3, oynayarak-kazan (play-to-earn) ve GameFi’nin altyapı geliştiricilerine odaklanmış durumda. Cointelegraph, yapılan bu yatırımlardan bazılarının özetini sunuyor:

Web3 altyapı geliştiricisi Subspace Labs, girişim şirketi Pantera Capital, Coinbase Ventures, Crypto.com, Alameda Research ve ConsenSys gibi şirketlerin katılmış olduğu finansman turunda 32,9 milyon dolar topladı. Subspace bu fonu, büyük blockchain ağları Ethereum, Polkadot ve Kusama ile devam eden entegrasyon girişimlerini daha da ilerletmek için kullanacak.

Web3 uygulama geliştiricisi Jambo, tohum yatırım turunu tamamladı. Delphi Ventures, Coinbase Ventures, Three Arrows Capital, Alameda Research, Polygon Studios ve Yield Guild Games gibi blockchain sektörünün en büyük girişim şirketlerinin katıldığı tohum yatırım turunda Jambo, 7,5 milyon dolar topladı. Jambo bu fonu, Afrika ekonomisi için oluşturulmuş kripto merkezli kişisel finans portalı “superapp”ı geliştirmeye devam etmek için kullanacak.

Web3 uygulama geliştiricisi Jambo, Delphi Ventures, Coinbase Ventures, Three Arrows Capital, Alameda Research, Polygon Studios ve Yield Guild Games gibi blockchain sektörünün en büyük girişim şirketlerinin katıldığı tohum yatırım turunda Jambo, 7,5 milyon dolar topladı. Şirket bu fonu, Afrika ekonomisi için oluşturulmuş kripto merkezli kişisel finans portalı “superapp”ı geliştirmek için kullanmayı planlıyor.

Dijital varlıklara kurumsal erişim sağlayan Haruko, Portage Ventures ve White Star Capital tarafından ortaklaşa yürütülen tohum yatırım turunda 10 milyon dolar topladı. Haruko bu fonu, kurumsal firmalar ile kripto endüstrisi arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir çözümün geliştirilmesini finanse etmek için kullanacak.

Metaverse şirketi Gamepay, 8i Holding’in katıldığı ve Game Seier Capital tarafından yönetilen tohum yatırım turunda 1,2 milyon dolar topladı. Şirket bu fonu, NFT’lerin yer aldığı oynayarak-kazan sektöründeki varlığını genişletmek için kullanacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!