featured

Haftalık NFT Haberleri 3.9

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Haftalık NFT güncem haberlerinde 6-12 Haziran tarihleri arasında NFT alanında öne çıkan NFT başlık ve haberlerin özeti sizlerle.

Türkçe karşılığı “değiştirilemez token” olan non-fungible token (NFT) blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan token demektir. Alışılagelmiş coin ve token kavramından farklı biçimde çalışan NFT; benzersiz, değiştirilemez, orijinalliği ve mülkiyet hakkı mutlak olan bir varlıktır. Non-fungible tokenler her birini “eşsiz kılan” özellikler barındırır. NFT sahibi olan kişi bilir ki, elindeki tokenin bir örneği daha yoktur.

Eşsiz tokenler (NFT) genellikle koleksiyon, dijital sahiplik ve mülkiyet hakları alanında tercih ediliyor. Kripto sanat eserleri, dijital koleksiyon ürünleri ve çevrim içi oyunlarda yer alan eşsiz dijital öğeler şeklinde karşımıza çıkıyor.

NFT’lerin alınıp satıldığı “NFT pazaryeri” denilen platformlardan birçok farklı NFT’ye ulaşabilir, alıp satabilirsiniz. Ciddi maddi değerlere sahip NFT’lerin ticari değerinin olmasından dolayı, birçok yatırımcıyı kendine çeken bir alan olarak gün geçtikçe popüler hale gelmeye başladı.

Biz de geçtiğimiz hafta NFT alanında gerçekleşen güncel ve popüler haberleri size aktarıyoruz:

PoolTogether, 1,4 milyon dolarlık NFT finansmanı hedefine ulaştı

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu PoolTogether, yasal savunmasını finanse etmek için toplamayı hedeflediği paranın yüzde 100’üne NFT satış yoluyla ulaştı.

PoolTogether, şu an için haklı olduğunu düşündüğü bu davada mücadele edip davanın finansman desteğini sağlamak için “PoolNFT” adlı finansman kampanyası çerçevesinde üç katmanlı NFT satışı gerçekleştiriyor.

NFT’ler katman başına 0,1, 1 ve 75 ETH olarak fiyatlandırılıyor. Ayrıca fiyatlar, toplam basılan token sayısına göre değişiyor. PoolTogether, proje sonunda bu kampanya kapsamındaki NFT’ler için “hodler yardımcı programını” kullanıma sunmayı planlıyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, NFT riskleri konusunda uyardı

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SCF), yatırımcıları popülaritesi son yıllarda oldukça artan NFT’ler hakkında uyaran bir bildiri yayımladı. Düzenleyici kurum, yayımladığı uyarı bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Diğer sanal varlıklar gibi NFT’ler de likit olmayan ikincil piyasalar, oynaklık, net olmayan fiyatlandırma, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılığın da dahil olduğu yüksek riskleri bünyesinde barındırıyor. Yatırımcıların bu riskler konusunda dikkatli olması gerekiyor, NFT’leri tam anlamıyla anlamadıkları veya potansiyel kayıpları göz önünde bulundurmadıkları sürece bu alana yatırım yapmamaları gerekiyor.”

SFC’nin duyduğu endişenin, NFT’lerin menkul kıymetleştirilmesiyle ilgili olduğu görünüyor.

Fiyat düşüşlerine rağmen NFT pazarının önü açık | DappRadar

DappRadar’ın çarşamba günü yayımladığı son Sektör Raporu’na göre NFT satış hacimleri Mayıs ayında 3,7 milyon dolara ulaştı. Hacimler, nisan ayına kıyasla yüzde 20 düşerken, tüm kripto varlıklarının ayı piyasasında olduğu göz önünde bulundurulursa sektör faaliyetleri güçlü konumunu koruyor.

DappRadar ayrıca, Ether (ETH) gibi yerel tokenleriyle ölçüldüğü zaman pazar hacminin neredeyse o kadar düşmediğinin altını çizdi. En büyük NFT pazar yeri OpenSea, geçen ay ticaret hacminde 950 bin ETH üreterek nisan ayına göre sadece yüzde 6,5 düştü. ABD doları ile hesaplandığı zaman, OpenSea’nın aylık hacimleri yüzde 25 oranında azaldı.

Bu arada Solana NFT’leri tüm pazarlarda 335 milyon dolar hacim üreterek nisan ayına kıyasla yüzde 13’lük bir artış gösterdi ve şimdiye kadarki en iyi işlem ayını kaydetti.

Mastercard 2,9 milyar kart sahibine doğrudan NFT satın alma imkanı sunacak

Uluslararası ödeme işleme devi Mastercard, NFT ve Web3 için ödeme ağını büyütüyor.

Finansal hizmet sağlayıcısı, ödeme ağını NFT’leri de kapsayacak şekilde büyütmek için geçtiğimiz yıl boyunca çalıştıklarını açıkladı. Birçok öncü NFT pazar yeriyle iş birliği yapan şirket, 2,9 milyar kart sahibine kripto satın almaya gerek olmadan doğrudan NFT alışverişi yapma imkanı sunacak.

Kullanıcıların mevcut durumda ilk olarak kripto satın alması, daha sonra teklif vererek NFT satın alması gerekiyor. Mastercard’ın son iş birliği ise milyarca kart sahibine kripto satın alarak NFT pazar yerlerine aktarma sürecini atlatma olanağı verecek.

Alibaba Cloud, NFT çözümlerini geliştiriyor

Alibaba Cloud, içerik oluşturucuların ve aynı zamanda sanatçıların NFT projeleri üzerinden para kazanmalarını sağlamak adına NFT çözümlerini üç farklı ürün başlığı altında olacak şekilde hızlandırıyor.

Ürünlerden ilki, Alibaba Cloud Elastik Bilgi İşlem Hizmeti (ECS) ve Otomatik Ölçeklendirme şeklinde belirtildi. Bu noktada, içerik oluşturucuların, NFT pazarında web sunucularını kolaylıkla oluşturması sağlanacak. İkinci ürün, yaratıcıların ve sanatçıların kullanıcılara ulaşmak için fayda sağlayacak kanalları oluşturmasına yardımcı olmak için mesajlaşma sistemini entegre etmeye yarayan bir dijital pazarlama hizmetidir.

Üçüncü ürün ise, Alibaba Cloud İçerik Dağıtım Ağı (CDN) ve Sunucu Yük Dengeleyici (SLB) şeklinde. Bu ürün kullanıcı noktasında, saniyede 100 bine kadar sorguyu aynı anda destekleyen Alibaba Cloud sistemlerinde en yüksek performanslı bir NFT dağıtım hizmeti sağlayacak.

Hyundai’den NFT pazar yeri hizmeti

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’nin kredi kartı kolu olan Hyundai Card, Güney Koreli teknoloji girişimi Like Lion ile NFT pazar yeri başlatmak için ortaklık kurdu. Söz konusu açıklama Hyundai Card‘ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Bir NFT pazar yeri ve cüzdanı piyasaya süreceğini duyuran Hyundai Card, söz konusu NFT pazar yeri için Modern Lion ile iş birliğine gitti. Bu iş birliği ile Lion, Hyundai Card’ın varlıklarına dayalı NFT’leri piyasaya sürebilecek.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!