featured
ethereum-günlük-canlı-fiyatı-ve-analizi

Günlük ETH Ethereum Fiyat Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Fiyatından sonra Ethereum ETH da içlerinde bulunduğu birçok altcoin kripto para birimleri düşmeye devam ediyor. Ethereum geçtiğimiz günlerde rekor fiyat ile tarihe geçmişti.

Ethereum fiyatı 1400 doların üzerine çıkarak yatırımcıları sevindirmişti. Peki Ethereum fiyatı dündan sonra ne olacak? Bitcoin ve diğer Altcoin fiyatları gibi Ethereum fiyatı’da düşmeye devam edecekmi.

ETH Ethereum fiyatı 1400 doların üzerine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırsa da şu an sert bir düşüş trendi yaşıyor. ETH Ethereum fiyatının kritik destek noktalarının altına indiği görülmekte ve bu durum fiyatın biraz daha gerilemesine ve dip noktayı görmesine yol açabilir. Ethereum fiyatının düşüş sebebi ise tamamen Bitcoin’in aşağı yönlü hareketi olarak görülüyor.

Ethereum ETH/USD Günlük Teknik Analizi

Ethereum ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.227 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %6,5 değer kaybetti. Ethereum’un toplam piyasa değeri de böylece 139 milyar dolar seviyesine kadar geriledi. BTC’nin piyasa değerinin 600 milyar dolar altına inmesi de ETH yani Ethereum fiyatının düşüşünün aslında makul bir seviyede olduğuna işaret ediyor.

eth teknik analizi
Haber ve Görsel Kaynak: coin-tur

Ethereum ETH/USD işlem çiftinin toparlanabilmesi için ise teknik analize göre 50 SMA seviyesinin üzerinde tutunması gerekiyor. ETH fiyatının 1.240 dolara gelen bu destekte tutunamaması ise fiyatı direkt olarak 1.1175 dolara, oradan da hafta sonu test edilen 1.060 dolar seviyesine götürebilir. 1.060 dolar, mevcut yükseliş trendinin dip noktası olarak görülüyor ve bunun altına inilmesi resmen ayı piyasasının ilk sinyali olabilir.

Ethereum ETH İçin Kritik Seviyeler

ETH/USD paritesi 1.060 doların altına gerilerse önce 905 dolar, daha sonra 820 dolar görülebilir. Fiyatın bir anda yükselişe geçmesi durumunda ise 1.305 dolar kritik bir direnç olacaktır. 1.305 doların üzerinde sırasıyla 1.390 dolar ve 1.440 dolar seviyeleri ETH fiyatının yükselişini baskılayabilir.

Bitcoin fiyatının düşüş yaşadığı anlarda kurumsal yatırımcıların dipten BTC topladığı görülmüştü. Benzer bir durum ETH fiyatı için de geçerli ve fiyat düşerken balinaların sayısında artış yaşandığı görülüyor. Bu da balinaların dipten ETH topladıklarına işaret etmekte.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!