a
r
r

Güncel Altın ve Dolar Fiyat Durumu

Altın fiyatları nasıl? ABD doları ve altın fiyatları sabah saatlerinde ne kadar oldu? 17 Şubat 2021 Çarşamba itibarıyla güncel piyasa verileri.

Altın fiyatları nasıl? ABD doları ve altın fiyatları sabah saatlerinde ne kadar oldu? 17 Şubat 2021 Çarşamba itibarıyla güncel piyasa verileri.

17 Şubat 2021 Çarşamba sabahı 1 ABD doları 6,99 TL olarak işlem görüyordu.

Dolar Ne Kadar Oldu?

1 saatlik ABD doları / Türk lirası paritesi grafiği. Kaynak: Tradingview

17 Şubat 2021 Çarşamba günü itibarıyla ABD doları yeni güne yüzde 0,09 artışla başladı. Haftalık düşüş yüzde 0,83 olarak hesaplanırken son bir ayda dolar yüzde 6,18 düştü.

Güncel Altın Fiyatları

17 Şubat 2021 Çarşamba sabah saatlerinde ons altın 1.792 dolardan işlem görüyordu.

1 saatlik ons altın fiyat grafiği. Kaynak: Tradingview

17 Şubat 2021 Çarşamba günü itibarıyla ons altın fiyatı yeni güne yüzde 0,14 artışla başladı. Haftalık düşüş yüzde 2,72 olarak hesaplanırken son bir ayda ons altın fiyatı yüzde 1,89 düştü.

Ons altın nedir?

Ons; değerli maden fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan birimdir. Değerli taşların fiyat hesaplamaları ons birim fiyatı ile gerçekleştirilir.

Ons altın fiyatı dünyadaki tüm yatırımcıları ve merkez bankalarını ilgilendirir. Ons altın fiyatı yükseldiğinde gram altının da yükselebilmesi için Türk lirasının değer kaybetmesi gereklidir.

Genellikle ons bazındaki yükseliş veya düşüş aynı oranda gram altına da etki eder. Ons altındaki değişimler, gram altındaki değişime kıyasla daha stabildir.

1 ons kaç gram?

Uluslararası piyasada 1 ons 31,10 gramdır. Altının fiyatı ons cinsinden ve dolar kuru üzerinden hesaplanır.

erotik porno izle

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.