a
r
r

Grand Theft Auto 6’da Kripto Para Olacak

Dünyanın en çok sevilen oyun serilerinden birisi olan Grand Theft Auto (GTA)’da kripto paralar yerini alacak.

Oyun için tasarlanan kriptolar tamamen kurgusal olacak. Kısacası günlük hayatta alıp sattığımız kriptolar oyunda karşımıza çıkmayacak.

Ödemeler Kurgusal Kripto ile Olacak

Video oyunu içerisinde ödeme yapılacağı zaman kripto paralar kullanılacak. Dolayısıyla yıllardan beri süregelen dolar kullanımı artık azalacak. Böylece oyun içerisinde yasal olmayan işler yapıldığında bu ödemeler dijital varlıklar ile yapılmış olacak. Ancak yasal noktalarda yine dolar kullanımı söz konusu olacak.

Oyun sektörünün içinde olan Tom Henderson GTA haberini bu hafta başlarında Twitter’da sızdırdı. Handerson:

“Geçenlerde GTA 6’da bazı görevleri tamamladığınızda bazı görevlerin sizi nakit yerine bitcoin ile ödüllendireceğini duydum. Borsa özelliği, farklı kripto para birimleri için bir komisyoncu eklenmesiyle geri dönecek. GTA 6 bu şekilde tasarım yapıyorsa kripto paralar için büyük bir olay” dedi.

Henderson, kullanılacak kripto birimi konusunda da bilgi verdi. Şu an en popüler kripto birimleri arasında en bilinen Bitcoin oyun serisinde yer almayabilir. Bunun yerine yapımcılar kendi kripto birimlerini ekleyebilir. Daha önce Call of Duty ve Battlefield gibi serilerde de verdiği doğru bilgilerle sektöre ışık tutan Henderson, bu kez yine içeriden aldığı bilgiyi okurları ile paylaştı.

Statista’ya göre, dünyanın en sevilen oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto, dünya çapında 345 milyondan fazla satış yapmayı başardı. Bir “GTA bitcoin” veya başka bir kurgusal kripto para biriminin ortaya çıkması, gerçek dünyadaki kripto alanı hakkında popüler farkındalığı artırabilir.

Popüler Kültürde Bitcoin

Bitcoin popüler kültürde oldukça değerli bir varlık. Şu ana kadar bu kültür içerisinde birçok noktada bu varlığı görmek mümkün. Fox’un Family Guy’ında bitcoin, şaka yollu bir yatırım fırsatı olarak anılır. Spiderman: Into the Spiderverse, bitcoin’in fiyat oynaklığı hakkında da şakalar yapıyor. Animasyon, bu duyuruları değiştirerek bitcoin fiyatlarının yeni en yüksek ve en düşük seviyelere ulaştığını duyuran bir TV haber kanalını tasvir ediyor.

Gişe rekorları kıran bir film olan Crypto, kriptonun ciddi yanını araştırıyor. Film, kripto para birimlerinin kara para aklamak için kullanıldığını gösteren bir ceza davasını tasvir ediyor. Simpsonlar ayrıca sık sık kripto temalarına da değiniyor. Ancak Grand Theft Auto’nun dahil edilmesiyle ilgili gerçekten benzersiz olan şey, oyuncunun bu kriptoyu kullanabilecek ve kalıcı bir dünyada kullanabilecek olması olarak gösteriliyor.  

r
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.