featured
göztepe fan token nedir

Göztepe (GOZ) Fan Token Nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızla gelişen kripto para dünyasında kişilerin istekleri, tutkuları ve ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan birçok token ve coin bulunmaktadır. Taraftarların tutkusu ve spor kulüplerinin taraflarları ile etkileşimi arttırmak istemesiyle ortaya çıkan bu tokenler taraftarlara söz hakkı vermesi ve çeşitli ayrıcalıklar sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bugün ele alacağımız fan token Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden biri olan 1925 yılında kurulmuş Göztepe Spor Kulübü’nün fan tokenı GOZ Fan Token. Göztepe Spor Kulübü demografik yapı itibariyle yaşlısından gencine birçok taraftar barındıran taraftarı ile sıkı bir bağı olan köklü bir ailedir. Bu bağlılık ile birlite socios.com üzerinde açılan anket sonucu ile talep doğrultusunda çıkarılan bu fan token, toplam arz olarak 7.000.000 adete sahiptir ve Türkiye liginde bulunan futbol kulüpleri içerisinde dördüncü çıkarılan fan tokendır.

FTO sürecinde 10 TL olarak fiyatı belirlenen ve 400.000 adet arz edilen GOZ an itibariyle ICRYPEX Kripto Para Borsası’nda 11,18 TL’den alıcı bulmaktadır. Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri 77,009,072.87 TL olan GOZ, 7.000.000 olarak tamamen arz edilecektir. Şu anda toplam dolaşımdaki arzı bilinmeyen GOZ’ün gelebileceği seviyeler ile ilgili örnek vermek gerekirse Haziran 2020’de 38 TL ile işlem görmeye başlayan ve şuan piyasada tanesi 480 TL’yi bulan PSG’yi örnek verebiliriz.

Gerek spor kulüplerinin yaptığı transferler ile gerekse alınan güzel sonuçlar ile talepte olan artışla birlikte fiyatı yükselen fan tokenlar taraftarları kulübe daha çok bağlarken ayrıca hem kulüplerine hem de taraftarlara birçok fayda sağlamaktadır. Anlaşmalar gereği kulüplere ek gelir kaynağı olan fan tokenlar, ayrıca taraflarlara da söz hakkı ve çeşitli ayrıcalıklar vererek kulüplerle etkileşimin artmasına ve kulüp taraftar entegrasyonunun sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

GOZ Fan Token Ne İşe Yarıyor?

GOZ alarak kulüp kararlarını etkilemenize ve kulübünüze benzersiz bir erişim sağlamanıza olanak tanır. Sadece 1 GOZ Fan Token ile kararlara nüfuz etmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, ne kadar çok tokena sahip olursanız, etkiniz o kadar büyük olur ve VIP deneyimler, imzalı ürünler gibi büyük ödülleri kazanma şansınız o kadar yüksek olur.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!