featured
Robinhood küçük manşet google play

Google Play Store’da Robinhood ilgili Binlerce Olumsuz Değerlendirmeyi Sildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, iddiaya göre Robinhood’ın geçtiğimiz günlerde patlama yaşayan GameStop gibi hisse senetlerinin alımını durdurmasının ardından Google Play Store’da platformla ilgili binlerce olumsuz değerlendirmeyi sildi.

Finans analisti Mr. Whale, 28 Ocak tarihli gönderisinde Google’ın Robinhood ile ilgili 120 bin kadar olumsuz değerlendirmeyi kaldırdığını ve uygulama puanını 1 puandan 4 puana yükselttiğini belirtti.

Google, iddiaları teknoloji haber sitesi The Verge’e yaptığı açıklamada doğruladı ve kararın Google Play Store politikalarını ihlal gerekçesiyle alındığını ileri sürdü. 

Teknoloji devi, Google politikalarının uygulama derecelendirmesini manipüle etmeyi hedefleyen değerlendirmeleri açık bir şekilde yasakladığını söyledi. Google, derecelendirme ve değerlendirmelerde politika ihlallerini tespit etmek için “insan zekasını makine öğrenimi ile birleştiren” bir sistemleri olduğunu ileri sürdü. Şirketlerin kendilerinin ise değerlendirme silme yetkisi bulunmuyor.

Google, Cointelegraph’ın yorum talebini çeviri yayın saati itibarıyla yanıtlamadı.

Robinhood, çeviri yayın saati itibarıyla Google Play Store’da yaklaşık 177 bin değerlendirmeye ve 4,2 puan derecelendirmeye sahip. 

Robinhood, 28 Ocak’ta GameStop ve AMC gibi hisse senetlerinin alımını durdurarak büyük tepki çekmişti. GameStop hisseleri, Reddit‘in WallStreetBets grubu tarafından Melvin Capital gibi koruma fonlarının kısa pozisyon satışlarına tepki olarak başlatılan hareket sonucu büyük bir artış gördü.

Robinhood, iddiaya göre hisse senetlerinin yanı sıra Dogecoin (DOGEalım satımını da durdurdu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!