Bitcoin Geniş Kapsamlı Teknik Analiz
Bitcoin Geniş Kapsamlı Teknik Analiz

Geniş Kapsamlı Bitcoin Teknik Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ünlü analist Rekt Capital tarafından paylaşılan teknik analize göre, mart ayında 43.000 dolar seviyesini test etmeye hazırlanıyor.

BTC fiyatı 34.000-45.000 dolar aralığında takılı kaldığından kurtarma rallisi umutları artıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Rekt Capital isimli analist tarafından paylaşılan teknik analize göre, mart ayında 43.000 dolar seviyesini test etmeye hazırlanıyor.

Bitcoin 2022 yılının en sağlam desteğinden geri döndü

Bitcoin’in 7 Mart’ta 37.000 dolara kadar düştükten sonra mütevazı bir satın alma süreciyle karşılaştı. 8 Mart tarihinde 39.000 doların üzerine doğru toparlanma geldi. İlginç bir şekilde yukarı yönlü hareket, 2022 yılında trader’lar için birikim bölgesi görevi gören aynı trend çizgisini takip etti.

Rekt Capital, paylaştığı güncel analizde, trend çizgisinin başarılı bir şekilde yeniden test edildiğini ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yeşil kesikli diyagonal direncin üzerine çıkması koşuluyla, hareketin bir sonraki hedefinin 43.100 doların üzeri olduğunu belirtti.

8 Mart tarihinde Rekt Capital, “Burada başarılı bir yeniden test gelirse, BTC geçen haftaki hareketini tekrarlayabilir” dedi.

Bitcoin 30 bin dolara geri düşer mi?

Geçici yükseliş, Bitcoin’in 2022’nin ilk yarısı boyunca 34.000 ila 45.000 dolar arasında geniş bir aralıkta takılı kalmasının ardından görüldü. BTC, faiz artırımı korkuları ve Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma da dahil olmak üzere devam eden makroekonomik ve jeopolitik kaygılardan etkilense de aşırı satış baskısına direndi.

DecenTrader alım satım hizmetinin kurucu ortağı Filbfilb, geçen hafta sonu “Bitcoin makro düzeyde menzile bağlı hareket etti” dedi. Ancak uzun vadeli yapısı yukarı yönde kırılacağını gösteriyor.

Flibflib, “Yakın vadede, 50 DMA ve 3 günlük seviyenin desteklendiği kanıtlanabilirse, 43 bin dolar ve yüksek zaman dilimi seviyesinin yeniden test edilmesi mümkün” dedi. Bitcoin’in yıllık 48.000 dolarlık tavan seviyesinin üzerinde bir kırılım daha gerçekleşme ihtimali olduğunu sözlerine ekledi.

Ancak Rekt Capital’in yukarı yönlü beklentisi, Bitcoin’in toparlanmasının ardından 48.000 dolara ulaşma olasılığının çok az olduğunu ortaya koydu. Bunun nedeni, kurulumun kırılım hareketinden sonra tipik olarak fiyatı daha da düşüren bir konsolidasyon aralığına doğru düşüş eğilimine işaret eden “yükselen üçgen” formasyonuna benzemesi.

Yükselen üçgenin modelindeki kâr hedefi, modelin iki trend çizgisi arasındaki maksimum mesafenin ölçülmesi ve kırılım seviyesinden çıkarılmasıyla hesaplanıyor.

Aşağıdaki grafik, kırılma noktasının 37.500 ila 45.000 dolar arasında bir yerde olduğunu varsayıyor. Bu, üçgen aralığının altında başarılı bir kırılmanın Bitcoin’in 30.000 ila 35.000 dolar arasındaki bir seviyeye düşmesine neden olabileceği anlamına geliyor.

İlginç bir şekilde hem 30.000 hem de 35.000 dolar yakın tarihte sağlam destek seviyeleri olarak hareket etmişti.

Bitcoin dibe mi vuracak?

Flibflib ayrıca Bitcoin’in logaritmik regresyon bantlarının en alt seviyesine denk gelen 30.000 dolar seviyesine vurgu yaptı. “Denenmiş ve test edilmiş” bir destek seviyesi ifadesini kullandı.

Analist, “İyi haber şu ki, Bitcoin o kadar sert yükselmediği için düşecek daha az yolu var” şeklinde konuştu.

Bununla birlikte, 30.000 dolar seviyesine yakın agresif bir kapitülasyon, Bitcoin’in aşağı yönlü hedefini 200 haftalık basit hareketli ortalamaya (200 haftalık SMA) çekmesine neden olabilir. 200 haftalık SMA, 20.000 dolar civarında oturuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!