NFT
featured

Genesis Trading, 3AC’ye kredi verdiği doğrulandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Digital Currency Group’un piyasa düzenleyici ve kredi şirketi Genesis Trading, tasfiye edilen Three Arrows Capital’da (3AC) parası olduğunu doğruladı.

3AC’nin borçlarında temerrüde düşmesi ve ardından tasfiye edilmesi, kripto para alanında şok etkisi yarattı. En çok tartışılan noktalardan biri de, kripto para risk fonunda hangi şirketlerin yatırımı veya alacağı olduğuydu.

Genesis Trading CEO’su Michael Moro, şirketin risk fonunda yatırımı olan kredi şirketleri arasında olduklarını doğruları. CEO, 3AC’nin Genesis’ten aldığı borçların marj çağrısını yanıt verememesinin yarattığı hasarı hafifletmeyi başardıklarını açıkladı.

Moro risk fonuna ne kadar kredi verdiklerini açıklamasa da, bu kredinin şartlarına ve borç yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinin ardından yaşanan olaylar zincirine değindi.

“Karşı tarafa verilen krediler, ağırlıklı olarak ortalama yüzde 80’in üzerinde marj gerektiriyordu. 3AC marj çağrısına yanıt vermediğinde hemen teminatı sattık ve kendimizi bir miktar korumaya aldık.

Şirket, 3AC’nin çöküşünün verdiği hasarı gidermenin yollarını aramaya devam edeceklerini ekledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!