NFT
featured

FTX defteri tamamen kapandı: Borsa tokenı kısa sürede yerle bir oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in iflas davasında yer alan avukatın açıklamaları doğrultusunda çöküşe geçen FTX Token (FTT) kısa sürede yüzde 60’a yakın değer kaybetti.

Aylardan beri FTX 2.0 söylentileri sayesinde biraz da olsa ayakta kalmayı başaran FTX Token (FTT) iflas davasında görevli olan avukatın açıklamaları sonrasında keskin bir düşüş yaşadı. Avukat, ilk başta borsa alacaklılarına tüm ödemelerin yapacağını ifade edip FTT’yi yukarı taşısa da, daha sonrasında gelen açıklamayla beraber borsa tokenının çöküşünü tetikledi.

“Borsa bir daha faaliyet göstermeyecek!”

2022’nin kasım ayında iflasını bildiren, kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in de cezaevinde olduğu FTX gündeme bomba gibi oturdu. Borsanın iflas sürcinde yer alan bir avukat, Bloomberg’e verdiği ifadeler ile kripto endüstrisini yerinden oynattı. Avukatın söylemlerine göre FTX, alacaklılara tüm ödemeleri yapacak. Fakat bir dönemin en iyi borsalarından biri olarak görülen FTX, bundan sonra etkinlik göstermeyecek.

Avukatın ifadeleri ışığında FTT ilk olarak 3,2387 dolara kadar bir yükseliş kaydetti. Ancak, bu yükselişin geri dönüşü çok daha acı oldu. 3,2387 Dolardan itibaren arka arkaya gelen satışlar, fiyatı anlık olarak 1,4039 dolar kadar çekti. Yalnızca birkaç saat içinde yüzde 56,65 oranında değer kaybı yaşayan FTT haliyle de tepkilerin ana odağı oldu.

Vadeli işlemlerdeki kayıplar 400.000 dolara dayandı !

Coinglass’ten alınan verilere göre FTX Token’da (FTT) yalnızca 24 saat içinde 371.340 dolar değerinde işlem tasfiye edildi. Bu işlemlerin 309.080 dolarlık kısmını long, 62.260 dolarlık kısmını ise short yönlü pozisyonlar oluşturdu. Diğer altcoin’lere oranla inanılmaz bir likidteye ulaşan FTT dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca, popüler borsa tokenının hacmi yüzde 92,28 oranında artış gösterdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!