featured
IOST-yeni-yükseliş

Fiyatı Yükselen IOST, Horizen ve Avalanche Teknik Analiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bitcoin fiyatının tersine, yükseliş geçen IOST, ZEN, AVAX fiyatları için teknik analiz ve değerlendirme.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin ardından kâr alımları başlayınca fiyatlarda geri çekilme görüldü. Bu süreçte birkaç altcoin güçlü yükseliş trendine girdi.

Yayımlanan istatistiklere göre IOST, Horizen (ZEN) ve Avalanche (AVAX) fiyatları hızlı biçimde arttı. Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, bu altcoin’lere ait fiyatları değerlendirdi.

IOST/USD – IOST teknik analiz

Ethereum (ETH) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, trader’lar dikkatlerini rakip isimlerden biri olan IOST’a çevirdi. Fiyatların yükseldiği süreçte trader’lar genellikle yaklaşmaktaki duyurunun söylentisini satın alırlar ve bu durum IOST piyasasında gerçekleşmiş gibi duruyor.

Yakın zaman önce XPET’in iki boyutlu oyunu “Dream Monster” IOST blockchain üzerinde piyasaya sürüldü. Oyunda, IOST zinciri üzerinde NFT (eşsiz tokenler) depolanabiliyor ve takas edebiliyor.

IOST fiyatı 6 Ocak tarihinde 0,005734 dolarlık gün içi dip seviyesinden 9 Ocak tarihinde 0,013545 dolara yükseldi. Bu dört günlük süreçte yüzde 136’lık bir ralli gerçekleşti. 0,009 doların üzerindeki kırılım ve yukarı seviyedeki kapanışın ardından 0,016 dolarlık hedefe doğru ilerleyen uzun vadeli yükselen trend çizgisinin yukarısında hareketini sürdürüyor.

IOST/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

IOST/USD çifti 11 Ocak’ta 0,008 dolara kadar düştü, ancak boğalar bu düşüşü agresif bir şekilde satın aldı.

Boğalar yukarı yönlü hareketi yeniden başlatmaya çalıştı, ancak trader’lar daha yüksek seviyelerden kâr aldıkları için yükseliş süreci durdu. Haliyle grafiklerde uzun bacaklı Doji şamdan modeli ortaya çıktı.

An itibarıyla boğalar ve ayılar üstünlük kurmak için çalışıyor. Önümüzdeki birkaç gün 0,009 ila 0,012 dolar arasında seyir gözlenebilir. Boğalar fiyatı 0,012 doların üzerinde tutmayı başarırsa, yukarı hareketin bir sonraki ayağı 0,016 dolara ve ardından 0,018 dolara devam edecektir.

Bu yükseliş görünümü, fiyatın 0,009 doların altına düşmesi ve devam etmesi durumunda geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, mevcut yükselişin boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

ZEN/USD – Horizen fiyat analizi

Dijital çağın en önemli konularının başında veri gizliliği geliyor. Horizen (ZEN) de günlük ağ üzeri işlemlerde güvenlik katmanı oluşturmak üzere LTO ağları için Zendoo platformunda özel bir yan zincir oluşturacağını duyurdu. Horizen, kullanıcılarının hassas bilgilerini gizlemek ve yalnızca gerekli verileri paylaşmak için Dragonchain ile de ortaklık kurdu. Açıklanan bu güncellemenin ardından fiyatta yükseliş gözlendi.

ZEN, 8 Ocak tarihinde gün içi en düşük seviye olan 13,20 dolardan 31 dolara kadar yükseldi ve beş gün içinde yüzde 134’lük bir ralli elde etti. Altcoin, 10 Ocak tarihinde 19,70 dolar genel direncinin üzerine çıktı ve yeni bir yükseliş trendinin olası başlangıcına işaret etti.

ZEN/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar, fiyatı 11 Ocak’ta 17,211 dolara çekmesine rağmen, daha düşük seviyelerden agresif alımlar yükseliş trendini sağlam tuttu. Boğalar toparlanmanın üzerine alımları artırsa da mum modeli üzerindeki uzun fitil, 31 dolarlık seviyede kâr alımlarının gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatın 24,222 dolarda yer alan %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düşmesine izin vermezse, yükselişin bir sonraki hedefi 37,308 dolar ve ardından 46,271 dolar olacaktır.

ZEN/USD paritesi mevcut seviyelerden düşer ve 20,034 doların da altına inerse, bu yükseliş beklentisi geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, daha yüksek seviyelerde satışların arttığını ortaya koyacak.

AVAX/USD – Avalanche teknik analiz

Avalanche (AVAX), eylül ayında mainnet’in kullanılama açılmasıyla birlikte hareketlilik yaşadı. Platform, menkul kıymet işlemleri yapmak ve mevduat yönetimi konusunda uyum platformu olan Securitize ile ortak çalışmaya başladı. Kripto Para sahiplerinin özel sermaye piyasalarından yararlanmasını sağladı.

Yakın dönemde kullanıma açılacak ‘Apricot’ mainnet güncellemesi piyasa katılımcıları tarafından merakla takip ediliyor. Bir diğer olumlu gelişme ERC-20 ve ERC-721 varlıklarına destek verilmek üzere Avalanche ve Ethereum arasında köprü kurulması oldu. 

AVAX fiyatı 4 Ocak tarihinde 3,83 dolardan 8,2356 dolara yükseldi ve bu kısa sürede yüzde 155 artış gösterdi. 

AVAX/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 7,50 dolarlık direncin üzerine çıkardı. Bu sürecin ardından yükseliş trendi 10,42 ve ardından 12,20 dolara ulaşabilir.

Son birkaç gündeki ralli, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesine itti. Bu durum olgunlaşmış rallilerde aşırı alımlara işaret ederken, yeni başlayan yükseliş trendlerind ise güce işaret eder.

AVAX/USD paritesi aşağı iner ve 11 Ocak gününde olduğu gibi 5,72 doların altına iniş gözlenirse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (4,84 dolar) çekebilir.

Böyle bir durumda parite sonraki trend hamlesine başlamadan önce birkaç gün konsolide olabilir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!