featured
filecoin

Filecoin (FIL) fiyatına ait teknik verilere göre 100 dolar olabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70 geride olan Filecoin için teknik veriler olumlu yönde. Filecoin (FIL) fiyatında ivmenin kaybedildiğini düşünen analistler, 64 dolardaki mevcut değerin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 238 doların yüzde 70 altında olduğunu hatırlatıyor.

Bununla birlikte merkeziyetsiz veri paylaşım platformu, artan benimseme oranına sahip gözüküyor ve bu durum, FIL fiyatının mevcut yükseliş trendini hızlandırmasını sağlayabilir.

FIL token, depolama alanı satın almak ve Filecoin Network üzerinden veri almak için kullanılıyor. Aynı zamanda, kullanıcılar bu açık kaynaklı platformu kullanarak fazla depolama alanlarını satarak ödül kazanabiliyor. Mevcut merkeziyetsiz bulut depolama hizmetleriyle rekabet edebilmek için Filecoin, dosyaların zaman içinde güvenilir bir şekilde saklanmasını sağlamak adına ekonomik teşvikler sunuyor.

Son üç haftada yaşanan düşüş trendi hareketi, potansiyel bir dönüş göstererek destekten döndü. Oluşan yukarı yönlü kanal, kasım ortasında 90 dolarlık bir desteğe ve mevcut fiyattan yüzde 55’lik kazanç sağlayacak 107 dolara yakın bir dirence işaret ediyor.

Ortaklıklar ve benimseme 100 dolara giden yolu açabilir

14 Eylül’de Filecoin, 90 terabayttan daha büyük veri kümeleri saklayan üyeler için tavsiye programı duyurdu. Ağ ağustos ayında 9.000.000 terabayta ulaştı ve web sitelerine göre, 400’den fazla uygulamaya hizmet veren 3 binden fazla sağlayıcı bulunuyor.

13 Ekim’de Filecoin, Dapper Labs tarafından desteklenen Flow Blockchain ile depolama iş birliğini duyurdu. Hizmet, ilişkili medya varlıklarıyla birlikte benzersiz tokenler (NFT) için merkeziyetsiz veri depolama altyapısı kuracak. Flow’un platformları arasında Eternal, Starly, Versus ve yakında çıkacak olan çok oyunculu çevrim içi oyun Chainmonsters yer alıyor.

Daha da önemlisi 15 Ekim itibarıyla, Filecoin tokenlerinin günlük üretimi, mainnet’in faaliyete geçmesinden bu yana geçen bir yılın ardından yüzde 23,8 oranında azalacak. Özellikle bu, üç yıllık üretim döneminden sonra 150 milyon FIL tokene denk gelen, erken yatırımcıların sahip olduğu yüzde 7,5’lik hisseyi etkiliyor.

30 Eylül’den bu yana Filecoin vadeli işlemlerine ait açık pozisyon miktarı yüzde 45 artarak yatırımcıların ilgisinin nihayet yükselmeye başladığının sinyalini verdi. Bu veri, takas edilip edilmediğine bakılmaksızın belirli bir tarih aralığındaki aktif sözleşme sayısını temsil ediyor.

Bardağın yarısı dolu: Fonlama oranı ve alıcıların kaldıraç kullanımına olanak veriyor

Piyasanın yükseliş eğiliminde olup olmadığını değerlendirmek için, sürekli sözleşme fonlama oranını analiz etmek gerek. Alıcı ve satıcıların açık pozisyon miktarları eşleşse de kaldıraç oranları değişebilir. Alıcılar (uzun pozisyon alanlar) daha fazla kaldıraç talep ettiğinde, fonlama oranı pozitife döner. Böylece satıcılara (kısa pozisyon alanlara) ücret öderler.

Ancak kısa pozisyonlara ek kaldıraç gerektiğinde tam tersi bir durum ortaya çıkar ve bu da fonlama oranının negatife dönmesine neden olur.

Yukarıdaki grafik, eylül başlarında fonlama oranı haftada yüzde 0,10 veya 2,1’e ulaştığı için kısa süreli aşırı alıcı (uzun vadeli) kaldıracı oluşturma dönemini gösteriyor. Daha yakın tarihte FIL token, 8 Ekim’de 80 dolarlık dirençle mücadele ederken fonlama oranı 8 saatte yüzde 0,06’yı aştı.

Şu anda türev piyasası verileri, fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 238 doların yüzde 70 altında kalmasına rağmen, yatırımcıların Filecoin’i terk ettiğine dair kesin bir işaret göstermiyor. Flow Blockchain ile kurulan ortaklık, artan ağ kullanımı ve kapasitesinin yanı sıra azalan token emisyonu, önceki üç haftalık yükseliş trendinin olası devamına işaret ediyor. FIL’in kasım ayında 90 ila 107 dolar aralığına ulaşmasının önünde engel yok gibi gözüküyor.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!