featured
Bitcoin Fed Faiz Kararı

Fed’in faiz kararından sonra, Bitcoin kritik yola girdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para birimi Bitcoin, ABD Merkez Bankasının politika faizi açıklamasının ardından yukarı hamle yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Fed’in piyasadaki beklentilerle paralel biçimde politika faizini 25 baz puan artırmasının ardından yukarı doğru hamle yaptı.

Piyasa verilerine göre BTC/USD paritesi, faiz kararı öncesi 39.200 dolarlık aşağı yönlü testini gerçekleştirdikten sonra yukarı yönde hareketlendi. Önceki gün 41.718 dolarda görülen yerel zirveye bir kez daha yaklaşarak 40.000 doların üzerinde destek bulmaya çalıştı.

Hem kripto para hem de geleneksel piyasalarda tüm gözler ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından açıklanacak politika faizi oranlarına çevrilmişti.

2018 yılından beri ilk kez faiz artırımına giden Fed, politika faizini 25 baz puan yukarı çekerek yüzde 0,25 ila 0,50 aralığına yükseltti.

Bilindiği üzere ABD’de enflasyon, şubat ayında yıllık yüzde 7,9 seviyesine ulaşarak 1982’den beri en yüksek değerini görmüştü.

Bitcoin yeni destek arayışında

Bir süredir yatay seyirde olan hareketli ortalamalar (MA), Bitcoin fiyatının yukarı yönelmesiyle birlikte yükseliş sinyali vermeye başladı.

Ocak ayının ortasından beri devam eden yükseliş kanalı içinde ilerleyişini sürdüren BTC/USD paritesi için, 40.000 dolarlık psikolojik desteğin kaybedilmemesi önem arz ediyor. Boğalar 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) (40.244 dolar) üzerinde kapanış elde etmeyi başarırsa, kanalın üst çizgisine doğru hareket gelebilir. Ayıların bu bölgede güçlü bir savunma oluşturması beklenebilir.

Fiyat bulunduğu alandan düşerse, kanal içindeki hareketin birkaç gün daha sürmesi muhtemel. Orta noktaya yakın ilerleyen göreceli güç endeksi (RSI) de bu fikri destekliyor.

Bu varsayımın aksine, daha önce güçlü bir destek olarak çalışan 37.000 dolarlık desteğin altına doğru bir düşüş gözlenirse, ayıların satışları sıklaştırdığı ortaya çıkacak. Ayılar daha sonra fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacaktır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!