featured
ethereum-700dolar

Ethereum Yorumları neler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni hafta başlarken en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden birinin Ethereum (ETH) olduğunu söylesek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Ethereum özellikle 2 Ocak’ta başlattığı performansını bugün adeta taçlandırdı ve fiyatını 1.000 doları üzerine taşıdı.

Analistlere göre ETH bugün geldiği güzel seviyelerden yükselişini devam ettirme ve 1.432 dolarlık tüm zamanlar rekorunu kırma potansiyeline sahip.

Ethereum Fiyatı

Piyasanın önemli isimlerinden Josh Rager’a göre ETH şu anda 1.250 dolar ile 1.350 dolar arasına doğru yükseliş eğilimi gösteriyor. Her ne kadar düzeltmeler yaşanıyor olsa da Rager 1.350 dolardan sonra piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin 1.450 dolara doğru yükseleceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak 2021 yılı için Ethereum fiyat beklentisini de açıklayan Rager yeni yılda ETH’un nihayetinde 5.000 doları görebileceğini ifade ediyor. Ancak ETH yükseliş hareketi devam etmeden önce 1.250 dolar 1.350 dolar arasındaki dirençte zorluk yaşayabilir.

Ethereum Fiyatını Ne Yükseltti?

Mevcut düzeltmesi başlamadan önce Ethereum 1.168 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte Ethereum’un piyasa hacmi 119 milyarın üzerine çıktı ve böylece ETH, tüm kripto para birimi piyasasının yüzde 13,68’ini temsil eder hale geldi.

Öte yandan Ethereum boğa koşusuna spesifik olarak neyin neden olduğu net değil. Ancak birçok analist kazançlarının uzun zamandır başlaması beklenen altcoin sezonunun bir parçası olarak ortaya çıktığını kabul ediyor. Ayrıca arz/talep dengesinin de fiyat artışında payı olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Ethereum’un başlatmış olduğu ralli diğer altcoin’leri de etkisine aldı. Örneğin; Litecoin (LTC) 24 saat içinde yüzde 15 gibi iyi bir performans sergiledi. aynı zaman diliminde Chainlink (LINK) yüzde 17 yükselirken Cardano (ADA) da yüzde 21’in üzerindeki yükselişi ile dikkatleri çekiyor.

Bunların yanında lider kripto para birimi Pazar günü 34.500 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve sonrasında yaklaşık olarak yüzde 9’luk bir düzeltme yaşadı. Bu düzeltme ile birlikte BTC’nin piyasa hakimiyeti de yüzde 72’den yüzde 68,89’a düştü ve bu durum gerçekten bir altcoin sezonunun başlamış olabileceği düşüncesinin yaygınlaşmasını sağladı.

Uzun Vadeli Beklentiler

Şu anda staking sebebiyle ETH arzının bir bölümü kullanılamaz durumda. Dolayısıyla talep aynı kalsa bile bir miktar fiyat artışının yaşanmasını bekleniyordu. Ancak ralli ile birlikte talep arttı ve buna bağlı olarak fiyat da yükseliyor.

Güney Kore merkezli Blockchain analitik platformu CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, tüm kripto para borsalarında ETH rezervlerinin Mayıs 2020’den bu yana yüzde 20 azaldığını belirtti.

Bu sebeple ETH’da uzun ve orta vadede fiyat artışının devam etme potansiyelinin oldukça yüksek olduğu düşünülüyor. Ancak analistlerin yatırımcıları kısa vadeli düzeltmeler konusunda uyardığını da belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!