NFT
featured

Ethereum için 5.000 dolar hedefi

service Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır 5.000 doları hedefleyen Ethereum boğalarının haklı olacağına dair veriler ortaya çıkıyor.

Ethereum analistleri, 2018’den bu yana 5.000 dolarlık fiyata doğru ilerlendiğini savunurken bazı uzmanlar, uzun vadede 20.000 doların görülebileceğini öne sürüyor.

Bu yükseliş beklentileri ETH 2.0 ile stake etme sürecinin başlamasına ve EIP-1559 güncellemesinin ardından gerileyen enflasyona dayanıyor.

20.000 dolarlık tahmin gerçekleşirse, kripto para birimin piyasa değerinin 2,36 trilyon dolara ulaşması gerekiyor. Bu teoride mümkün olsa bile, aşırı iyimser gibi görünüyor.

Ether, 20 Eylül’de yükselen bir kanala girdi ve bu süreç, kasım ayı sonunda 5.000 doların destek haline geleceğini gösteriyor.

Güncel yükseliş trendinin arkasındaki itici güç, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmelerde kilitlenmiş toplam miktar (TVL) olarak açıklanıyor. TVL, merkeziyetsiz uygulamalara yatırılan varlıkları ifade ediyor. Genellikle kredi protokolleri ve merkeziyetsiz borsalar (DEX) tarafından yönetiliyorlar.

Ether’in TVL’si, 16 Ekim’de önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 71 milyar doları aştı ve 31 Ekim’e kadar üç ayda yüzde 50 yükseldi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!