NFT
featured
ethereum 4 bin dolar

Ethereum 4 bin doları tarihte ilk kez geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum çılgın yükselişini sürdürüyor: 4 bin doları da geçti! Ethereum, 10 Mayıs’ta psikolojik olarak önemli bir sınır olan 4 bin doları tarihte ilk kez geçti.

Ethereum (ETH), 10 Mayıs’ta psikolojik olarak önemli bir sınır olan 4 bin doları tarihte ilk kez geçti. Kripto para, yalnızca bir hafta önce 3 bin dolara ulaşmıştı.

ETH/USD paritesinin 4 saatlik mum grafiği (Coinbase). Kaynak: Tradingview

ETH, geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük varlıkları listesinde Bank of America’yı geride bırakmıştı. Bugün itibarıyla piyasa değeri 474 milyar dolara ulaşan Ether, listede Walmart ve Johnson&Johnson gibi şirketleri de geçti ve ABD’nin yönetilen varlıklar bakımından en büyük bankası JPMorgan Chase’in hemen altına yerleşti.

Kripto paranın bu yükselişinin ardından yatan nedenlerden biri de, kurumsal ilgideki artış. CoinShares’in geçtiğimiz hafta paylaştığı rapora göre, kurumsal yatırımcılar nisan ayı sonunda 30 milyon doları üzerinde ETH satın aldı. Varlık yöneticilerinin Ether ve ETH araçlarına yaptıkları yatırımların 13,9 milyar dolara ulaştığı düşünülüyor.

Buna ek olarak, Ethereum’un kilit kullanım alanlarından biri olan merkeziyetsiz finansın büyümesi de kripto paranın yükselişini tetikliyor.

Ether fiyatındaki artışın ardındaki en büyük nedenlerden biri de, ağda yapılacak iki güncelleme olan EIP-1559 ve ETH 2.0. “London” hard fork’una dahil edilmesi planlanan EIP-1559, ETH ücret yapısında değişiklik yaparak gas masraflarını önemli ölçüde azaltacak ve Ether’i daha deflasyonist bir varlığa dönüştürecek.

ETH 2.0 ise ağı hisse ispatı konsensüs modeline geçirecek ve kripto para üzerindeki satış baskasını azaltacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!