featured
binancecoin_ethereum

ETH işlem hacmi BTC’yi geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) ağının günlük işlem hacmi, kripto analiz şirketi Messari verilerine göre Bitcoin’i (BTC) yüzde 28 geçti.

Messari’den Ryan Watkins’in 19 Ocak tarihli gönderisine göre Ethereum’un günlük işlem hacmi, “parabolik bir yükseliş” gösteriyor.

Watkins’in paylaştığı grafiğe göre Ethereum ve Ethereum tabanlı stablecoin’ler, geçtiğimiz 24 saat içerisinde 12,3 milyar dolarlık işlem yürüterek Bitcoin ve Omni tabanlı USDT’nin 9,3 milyar dolarlık hacmini geride bıraktı.

Söz konusu veriler, merkeziyetsiz borsa hacimlerini iki kez saymaktan kaçınmak için Ethereum’daki stablecoin olmayan ERC-20 işlemlerini dikkate almadı.

Blockchain Center’ın Ethereum ağının Bitcoin’i boyut ve faaliyet bakımından geçip geçmediğini ölçmek için sekiz kilit ölçü kullanan “Flippening Endeksi”ne göre Ethereum, Bitcoin’i geride bırakma yolunu yüzde 63,5 tamamladı. 

Ethereum’un genel anlamda yolu uzun olsa da, Flippening Endeksi’ne göre işlem sayısı ve toplam işlem ücreti bakımından Bitcoin’i çoktan geride bıraktı. 

Flippening Endeksi: Blockchain Center

Diğer yandan Google arama hacimleri kıyaslandığından Ethereum, Bitcoin’in yalnızca yüzde 14’üne ulaşabiliyor. Ether’in piyasa değeri ise Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 21’i ediyor.

Bununla birlikte Messari, tüm Ethereum ekosisteminin değerinin 212 milyar dolar, yani Bitcoin piyasa değerinin yüzde 31’ine denk olduğunu tahmin ediyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!