featured

ETH, BNB, XRP fiyatları ne olur? Teknik Analiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine göre ilk üç sıradaki altcoin fiyatlarını önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 55.000 dolardan destek alıp yeniden 60.000 dolar yolunda ilerlerken altcoin fiyatlarındaki oynaklık dikkat çekiyor.

Piyasa değeri bakımından ilk üç sırada yer alan altcoin fiyatlarının yakın dönemde ne şekilde ilerleyeceğini Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay inceledi.

ETH/USDT – Ethereum teknik analiz

Ether (ETH) fiyatı 2 Nisan tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı, ancak bu tırmanışına devam edemedi. Ardından fiyat 6 Nisan’da 2.150 dolarla yeni rekorunu elde etti ancak ralli bir kez daha duruldu. Bu durum, boğaların tereddütte kaldığını gösteriyor.

ETH/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

7 Nisan itibarıyla 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (1.915 dolar) kadar düşen fiyat yatırımcıları endişelendirdi. 8 Nisan’da ise ETH/USDT paritesi 20-EMA çizgisinden hafifçe sıçradı ve halen talebin olduğu ortaya çıktı.

Boğaların şimdiki amacı fiyatı 2.150 doların üzerine çıkarmak. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedef olan 2.618,14 dolara ilerleyebilir.

Bu olumlu görüş, ayıların üstün gelmesi ve 20-EMA’nın altında günlük kapanış gelmesi durumunda geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket, eğilimi değiştirebilir ve trend çizgisinin altına inilebilir.

BNB/USDT – Binance Coin fiyat analizi

Binance Coin (BNB) güçlü bir yükseliş trendi yakalamış durumda. Ayılar, dün itibarıyla fiyatı 348,69 dolar seviyesinin altına çekmeye çalıştı ama boğalar üstün geldi. 7 Nisan’daki mum modelinin uzun kuyruğu, boğaların bu düşüş esnasında agresif bir şekilde alım yaptığını gösteriyor.

BNB/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen hareketli ortalamalar (MA) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki göreceli güç endeksi (RSI) piyasayı boğaların kontrol ettiğini gösteriyor. Alıcıların 348,69 doları net biçimde desteğe çevirmelerinin ardından BNB/USDT paritesi, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı olan 500 dolara ve ardından 530 dolara ilerleyebilir.

Öte yandan, fiyat 348,69 doların altına düşerse, yüksek seviyelerde trader’ların kâr alımlarını artırdığı ortaya çıkacak. Ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (314 dolar) altına düşürürse yükseliş ivmesi zayıflayacaktır.

XRP/USDT – Ripple teknik analiz

XRP fiyatı 5 Nisan’da 0,65 doların üzerine çıkınca 1,11 doları hedefleyen ters omuz baş omuz modeli tamamlandı. Altcoin bu hedefini, 6 Nisan itibarıyla gün içi en yüksek değer olan 1,11 doları elde ederek tutturdu.

XRP/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu formasyonu fark eden trader’lar, hedefe yakın bölgeden kâr elde etmiş gibi görünüyor. Zira hemen akabinde keskin bir geri çekilme yaşandı.

6 Nisan mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin (0,84246 dolar) yakınında düzeltme durduruldu. Alıcılar toparlanma belirtileri göstererek fiyatı 1 dolara yaklaştırdı. Eğer düşük seviyelerde birikim yapanların sayısı artarsa 1,11 doların üzerine kırılım ihtimali artacak.

Öte yandan, XRP/USDT paritesi 0,84 doların altına düşerse 0,77 dolarda hesaplanan %61,8 Fibonacci düzelme seviyesine gerileme mümkün. Böyle derin bir düzeltme, yükseliş trendini ileri bir tarihe öteleyecektir.

[content_score]

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!