featured
eos-danlarimer

EOS’un arkasındaki Block.one CTO’su istifa etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Dakika: EOS’da Yer Yerinden Oynuyor – CTO Dan Larimer İstifa Etti. Kripto Para sektörünün en ünlü isimlerinden olan ve  EOS’un  arkasındaki  lock.one şirketinin CTO’su konumundaki Dan Larimer, resmen istifasını açıkladı. 

Dan Larimer Hive.blog üzerinden yaptığı açıklamada son 4 yıl boyunca CEO Brendan Blumer ile çalıştığını ve önemli işler başardığını belirtti.

CTO İstifa Etti

31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla CTO pozisyonundan istifa ettiğini belirten Larimer, serbest piyasada çalışmaya devam edeceğini vurguladı. CTO istifa nedenini açıklamasa da bunun Voice platformu ve EOS içerisindeki kavgalardan kaynaklandığı tahmin ediliyor.

EOS fiyatı bu haberin gelmesi ile birlikte 3,86 dolar seviyesinden dakikalar içerisinde 3,38 dolar seviyesine kadar geriledi ve son 24 saat içerisinde elde ettiği %20’ye yakın yükselişi kaybetti. EOS son 1 saat içerisinde %4 düşüş yaşıyor ve istifanın özellikle Çin piyasasında çalkantılara sebep olduğu vurgulanıyor.

EOS, Çin’de Gündem Oldu

Twitter üzerinde bu istifa henüz çok yayılmasa da Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinde kripto para topluluğundan neredeyse herkesin bunu konuştuğu söylenebilir. Larimer istifasında sıradaki projesinin veya adımının tam olarak ne olduğundan emin olmadığını belirtse de insanların kendi özgürlüklerini güvenceye almaları için çalışmalara devam edeceğini belirtti.

Larimer, EOS’un ve Block.one’ın hayata geçireceği Voice platformunun baş mimarı olarak biliniyor. Kripto para sektörünün en etkili isimlerinden olan Larimer’in EOS projesinden ayrılması ise Vitalik Buterin’in Ethereum’dan ayrılmasına eşdeğer tutulmakta. Dan Larimer’in istifasından sonra CTO olarak kimin göreve devam edeceği açıklanmadı. İstifanın Aralık 2020 tarihli olmasına rağmen Block.one’ın bu konuda açıklama yapmaması ise fiyat üzerinde oluşabilecek olası düşüşün engellenmek istediğini düşündürüyor.

EOS Düşüşünün Durması Buna Bağlı

EOS fiyatının bu haberin devamında yaşadığı sert düşüş ise bu endişede haklı olunduğunu göstermekte. Kripto para sektöründeki en büyük ICO’yu (4 milyar dolar) gerçekleştiren ve Ethereum katili olarak sektöre giren EOS’un yıllar geçtikçe devamlı olarak değer kaybetmesi ise CTO ve CEO’ya eleştiriler yapılmasına neden oluyordu. Larimer ve CEO Blumer’in bu sebeple anlaşamadığı da sosyal medyada konuşulan konular arasında.

EOS fiyatının bu düşüşü ise yeni bir CTO atanana veya CEO’dan rahatlatıcı bir açıklama gelene kadar bir süre daha devam edebilir. Buna ek olarak kripto para piyasasının son 1 saatteki konsolidasyonu da EOS fiyatına darbe vurmakta.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!