featured

Endonezya Kripto Borsası İçin 6 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pintu’dan yapılan açıklamaya göre, Pantera Capital, Coinbase Ventures ve Intudo Ventures gibi büyük küresel kripto yatırımcıları tarafından yönetilen A Serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. göreAlameda Ventures, Blockchain Ventures ve Castle Island Ventures gibi sektörün diğer temsilcileri de bu tura katılmaya hazırlanıyor.

Pintu, 2020 yılında Jeth Soetoyo tarafından kuruldu. Endonezya Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Kurumu veya Bappepti tarafından düzenlenen Endonezya’da büyük bir lisanslı kripto para borsası olan şirket, Bappebti ve İletişim ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı olarak ticari faaliyetlerini sürdürüyor.

Şirketin yeni finansmanı, sektöre daha fazla yeni gelen kişiyi çekmek için pazarlama, işe alma ve ürün geliştirmeye dönüştürülecek. Pintu operasyon şefi Andrew Adjiputro, Pintu’nun Indodax ve Tokocrypto gibi büyük Endonezya kripto borsalarından biraz farklı olduğunu, çünkü Pintu’nun esas olarak ilk kez kripto kullanıcılarına ulaşmak için kitle pazarına odaklandığını belirtti.

Adjiputro, birçok Endonezyalı perakende tüccarın kriptoyu alternatif bir yatırım varlık sınıfı olarak gördüğünü ve yatırımcıların çoğunun 20 ila 35 yaşları arasında olduğunu söyledi.

“Çoğu Endonezyalı için, yatırım ve ticaret kavramı yenidir, çünkü bu kategorilere tarihsel olarak nüfuz çok düşüktür. Bu yüzden gördüğümüz şey, Endonezyalıların yatırım / ticaret kavramını anlamalarına yardımcı olma ve bu arada yatırımları diğer varlık sınıflarına sıçratma fırsatıdır ”dedi.

Daha önce bildirildiği üzere Endonezya, 2017’de kripto ödemelerine genel bir yasak getirmesine rağmen kripto para alım satımını yasal tutuyor. Dün, ülkenin merkez bankasının, dijital rupiah para birimini Endonezya’da yasal bir ödeme aracı haline getirmeyi amaçlayan devlet dijital para planlarını açıkladığı bildirildi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!