NFT
featured

Elektrikli Şarj Kripto Ödeme İle Yapılacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsveçli SaaS platformu Vourity ve HIPS Payment Group Ltd kripto parayı kabul etmeye hazırlanıyor. İsveçli grubun Avrupa genelinde 50 bin elektrikli şarj istasyonu bulunuyor. İşletmelerde kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapmalarını sağlayacak bir ortaklık yapıldı. Hips Merchant Protocol, kripto ödemelerini doğrudan blok zincirine bağlamak için platform sağlayacak.

Kasım 2021’de Faaliyete Geçecek

Kripto paraların kabulü ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kasım 2021’de faaliyete geçirilecek olan plan, elektrikli araç şarjını da kolaylaştıracak bir adım olarak görülüyor. Hips CEO’su John Cavebring, ortaklık hakkında yorum yaparak EV şarjını daha kolay hale getireceğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Birçok cephede ileriye dönük olduğuna inandığımız için bu ortaklığı duyurmaktan gerçekten memnunuz”

Cavebring ayrıca, hareketin tamamen elektrikli bir araç geleceği için hareketi hızlandıracağını belirtti. Şu anda Vourity platformu, elektrikli araç sürücülerinin araçlarını şarj ederken rutin bir açık ödeme yöntemi kullanmalarını sağlıyor. Google Pay, Apple Pay, Bluecode, Swish gibi yöntemlerin yanı sıra şarj kartları (Mastercard ve Visa) kullanılıyor. İşbirliği, ödeme yapmak için kripto para birimlerinin kullanımını teşvik edecek müşteri ödeme işleme seçeneklerini genişletmeyi amaçlıyor.

Yeni Nesil Dünya İçin En Mantıklı Seçim

Geleceğin dünyasında elektrikli araçları her yerde göreceğiz. Daha yeşil bir dünya için geliştirilen elektrikli araçların şarjı için kullanılacak olan kripto paralar, geleceğe daha da yakınlaştırıyor. Vourity v CEO’su, şirketin her zaman EV (Elektrikli Araç) sürücüleri için daha verimli hizmet sağlayıcılar sağlamak için yenilikçi yollar aradığını belirtti. Amacın, EV sürücülerinin araçlarını farklı alternatifler kullanarak şarj etmelerini kolaylaştırmak olduğunu söyledi. Nottehed, kripto para ödemelerinin “gelecek nesil dünyamız için en mantıklı seçim” olduğu için HIPS ile ortak olmayı seçtiğini yineledi.

HIPS Payments Group ayrıca Birleşik Krallık’ta 10.000’den fazla takside ve İskandinavya’da 20.000’den fazla takside kripto varlıkları kullanarak ödeme yapılmasına izin vermek için The Payment House ile işbirliği yaptı.

Ödeme sisteminin beta sürümü, bu yılın Kasım ayında daha sonra etkinleştirilecek. Ortaklık anlaşmasına göre, HMP ve tüccar ağ geçidi  ve Ethereum üzerinden kullanılacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!