featured

EA CEO’su NFT’ler ile ilgili yaptığı açıklama

service Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Benzersiz tokenler (NFT) ve oynayarak kazanılan oyunların geniş çaplı yaygınlığı ufukta gözüküyor. Oyun sektörünün en büyük isimlerinden biri, her iki alanı da sektörün geleceği olarak gördüğünü açıkladı.

NFT’ler ve oynayarak kazanılan oyunların geniş çaplı yaygınlığı ufukta gözüküyor.

Dev video oyun şirketi Electronic Arts’ın (EA) CEO’su Andrew Wilson, sürecin nasıl ilerleyeceğini çözmek için henüz çok erken olsa da, NFT’ler ve oynayarak kazanılan oyunların sektörün geleceği olduğunu düşünüyor.

Bazı oyunlarda kullandığı “kazanmak için öde” modeliyle bilinen bir şirket olan EA, henüz oynayarak kazanılan oyun girişiminde bulunmadı. Yine de EA, yaz aylarında yayınlanan bir iş ilanında blockchain ve NFT alanlarına ilgi gösterdiğinin ipuçlarını verdi.

Axie Infinity gibi oyunların popülerliği, detaylı olmaları halinde oynayarak kazanılan ürünlerin de kolayca oyuncu tabanı oluşturabildiğini ortaya koyuyor. Bu tür oyunlarda oyuncular, günlük görevleri tamamladıklarında, canavarları yendiklerinde ve alandaki diğer oyuncuları geçtiklerinde oyun içi dijital varlıklar kazanıyor. Gerçek dünyada parasal değeri olan bu varlıklar, kripto para borsalarında alınıp satılabiliyor.

Wilson, dijital koleksiyon içeriklerinin şirketin geleceğinde anlamı bir yol oynayacağını ve bu içeriklerin EA oyun ve canlı hizmetlerine mükemmel bir şekilde uyduğunu düşünüyor. “Henüz söylemek çok erken, fakat gerçekten iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyorum ve bu konuda geleceğe yönük olarak daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmemizi bekleyebiliriz.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!