featured
dogecoin piyasa hacmi ve değeri

Dogecoin, piyasa değeri bakımından ING ve Barclays’i geride bıraktı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, geçtiğimiz on gün boyunca etkileyici bir performans gösterdi ve yüzde 500’den fazla artarak 0,45 dolara kadar yükseldi.

Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz on gün boyunca etkileyici bir performans gösterdi ve yüzde 500’den fazla artarak 0,45 dolara kadar yükseldi. Kripto paranın piyasa değeri, yüzde 15’lik bir düzeltmenin ardından bile ING, Barclays ve Credit Agricole gibi köklü finans kuruluşlarını geride bırakıyor.

İnternet esprisi olarak doğan kripto para, Tesla CEO’su Elon Musk’ın gönderileri sayesinde daha da yükseldi. Kripto parayı destekleyen tek milyarder ise Musk değil.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da DOGE’u destekliyor. NBA takımı, ürün satışlarında DOGE ile ödeme dahi kabul ediyor.

Dogecoin’in değeri köklü bankaları aştı

Dogecoin topluluğu 1 doları hedeflerken, çoğu kişi 129,6 milyarlık mevcut arzın önümüzdeki beş yıl içerisinde yüzde 20 artış göstereceğini hesaba katmıyor. DOGE’un 1 dolara ulaşması halinde piyasa değeri 156 milyar dolara ulaşacaktır, ki bu Binance Coin’in (BNB) mevcut değerinin iki katı ediyor.

Yine de mevcut durumda piyasa değeri 156 milyar doları geçen 92 adet alınıp satılabilir varlık bulunuyor. Citigroup, Morgan Stanley, Unilever ve Shell’in her biri piyasa değeri 150 milyar dolar olan şirketler ve DOGE fiyatının 1 doları geçmesi halinde onun gerisinde kalacaklar.

Piyasa değeri 150 milyar dolar veya daha fazla olan varlıkları. Kaynak: Infinite Market Cap

Diğer yandan kurumsal yatırımcılar bu varlıklar için kısa pozisyon alıp fiyat düşüşünden kâr edebilirken, ABD’li yatırımcıların Dogecoin ile vadeli işlem yapması mümkün değil. Dogecoin vadeli işlemler CME veya Bakkt’ta listelenmiyor, bu nedenle kurumsal yatırımcılar için DOGE’un düşüşünden kâr etmek bir seçenek değil.

Dogecoin yatırımcıları 1 doları geçerek tarih yazabilecek olsa da, kurumsal yatırımcılar kısa pozisyon araçları kullandıklarından dolayı kalıcı olması pek olası gözükmüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!