Dogecoin Fiyat Analizi
Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin fiyatında yükseliş devam ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin piyasasında Mayıs 2021-Şubat 2022 arasında görülen ve fiyatın neredeyse yüzde 85 düşüş gösterdiği düzeltme, bu ay sona yaklaşıyor gibi gözüküyor.

DOGE, iki hafta önce 0,10 dolar civarına düştüğünde güçlü bir alım tepkisiyle karşılaştı ve fiyat 27 Mart itibarıyla yüzde 30 yükselerek 0,14 dolara ulaştı. Diğer yandan kripto paranın yükseliş hareketi, “alçalan takoz” formasyonu oluşturan destek seviyesinde başladı. Bu da önümüzdeki hafta yükseliş trendinin süreceğinin sinyallerini veriyor.

DOGE/USD iki haftada %30 fırladı

Alçalan takoz, fiyatın aşağı yönde ve birbirine yaklaşanik trend çizgisi arasında düşüş göstermesiyle oluşuyor. Mükemmel bir senaryoda fiyat, alçalan aralıktan sıyrılarak, takozun üst ve alt trend çizgileri arasında maksimum mesafe kadar yükselebiliyor.

DOGE rallisi, kripto paranın üst trend çizgisine, yani 0,18 dolara yükselme ihtimalini artırdı. Yükselişin sürmesi halinde Dogecoin, günümüz kurundan yüzde 150 yukarıda bulunan 0,37 dolara kadar yükselebilir.

DOGE riskleri

Deneyimli yatırımcı Tom Bulkowski, yükselişe işaret eden formasyonları öngörmede alçalan takozun “zayıf bir performans” gösterdiğini düşünüyor ve kırılma başarısızlığın yüksek olduğunu, ortalama fiyatın da düşük olduğunu söylüyor. 800 alım satım işleminin incelendiği bir araştırmaya değinen Bulkowski, alçalan takoz kırılmalarında hedef fiyata ulaşma oranının yüzde 62 olduğuna dikkat çekti.

Buna ek olarak Dogecoin, 27 Mart itibarıyla Bitcoin ile 0,94, yani mükemmel korelasyon olan 1’e çok yakın bir korelasyon gösteriyor. Bitcoin’in makroekonomik ve jeopolitik baskılar nedeniyle yaşayacağı düşüş, Dogecoin’i de etkileyebilir.

DOGE fiyat seviyeleri

Dogecoin, son rallinin ardından ilk olarak 0,15-0,19 dolar bandına yüksleebilir. Bu aralık, psikolojik öneme sahip üç direnç seviyesini içeriyor: 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA, yeşil dalga), 50 günlük EMA (kırmızı dalga) ve 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesi (0,19 dolar civarı).

Dogecoin, artan hacmin eşlik ettiği güçlü bir geri çekilme durumundaysa 0,786 Fib çizgisi olan 0,10 doları test edebilir. Yukarı yönde ise ilk olarak 0,24 dolar, daha sonra ise 0,30 ve 0,37 dolar hedefleri bulunuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!