featured
bitcoin node

Direnç kırılırsa Bitcoin 55.000 doları görebilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin piyasasında kısa sıkışmasına işaret eden analist, 55.000 dolara doğru ilerleme ihtimali üzerinde durdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı, salı günü 47.000 dolara ulaşarak güçlü direnç bölgesini test etmek üzere yukarı yöneldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp)

Bitcoin fiyat oynaklığı azalıyor

TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi hafta başlarken düşüşe geçtikten sonra salı günü 46.000 dolar aralığından çıkmaya çalışıyor.

45.000 ila 48.000 dolar arasındaki alan, 50.000 dolardan önceki son engel durumunda ve Bitcoin bu dar bölgede işlem görüyor. Ancak şimdiye kadar boğalar büyük yukarı yönlü hareket gerçekleştirecek biçimde güç sergileyemedi.

Ünlü teknik analiz uzmanı Michaël van de Poppe, gün içinde izlenmesi gereken seviyeyi 48.000 dolarda belirledi, zira burada yaşanacak kırılım bir başka yukarı yönlü harekete zemin hazırlayabilir.

YouTube üzerinden paylaştığı videosunda, “Yukarı yönde bir atılım yaparsak muhtemelen büyük bir kısa sıkışması yaşanacak, çünkü herkes bu alanda kısa pozisyon alıyor” dedi.

“Bitcoin fiyatının 6.000 dolarlık bölgede gezindiği günleri bana anımsatıyor. Bitcoin bu seviyeyi kıracaksa, bence bir sonraki seviye olan 55.000 – 56.000 dolara kadar sıkışma yaşayacağız.”

Bir diğer trader ve analist olan Rekt Capital, şimdiye kadar itici hareket olmamasına rağmen, Bitcoin’in hala yükseliş trendinde olduğu konusunda hemfikirdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!