featured
nft-sanat-eseri-satıldı

Dijital Sanat Eseri Açık Artırma ile Rekor Fiyata Satıldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Everydays: The First 5000 Days” isimli dijital sanat eseri açık artırma sonunda rekor fiyata satıldı. NFT sanat eseri 69,3 milyon dolarlık rekor fiyata satıldı!

Beeple olarak tanınan dijital sanatçı Mike Winkelmann, “Everydays: The First 5000 Days” ismini verdiği NFT’yi (non-fungible token, benzersiz token) açık artırma ile 69 milyon doların üzeri fiyata sattı.

“Everydays” isimli token 16 Şubat’ta oluşturuldu. 25 Şubat’ta 100 dolarlık başlangıç ​​fiyatıyla açık artırmaya çıkarıldı. Müzayede perşembe günü tamamlandı.

Açık artırmadaki son fiyat Beeple’ı, yaşayan sanatçılar arasında en yüksek fiyata eser satan isimler arasına ekledi. Yaşayan diğer iki sanatçı Jeff Koons ve David Hockney ise daha pahalı eserlere imza atmıştı.

Cointelegraph’ın daha önce haberini yaptığı üzere “Everydays” isimli eser, neredeyse 14 yıl boyunca her gün üretilen ve benzeri bulunmayan 5 bin görüntüden oluşuyor. Temalar arasında, toplumun teknolojiye olan saplantısı, korkusu, zenginlik arzusu, kızgınlığı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin sert siyasi tarihini kapsıyor.

İlginç bir şekilde Beeple’ın “Everydays” adlı eseri, Christie’s müzayede evindeki ilk dijital sanat eseriydi. Parça, müzayede evi için özel olarak üretildi ve NFT’lerin artan popülaritesini bir kez daha ortaya koydu. Ekim 2020’de Christie’s ayrıca, 131 bin 250 dolar karşılığında Bitcoin temalı bir NFT sanat eseri satmıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!