featured
Curtis Spencer

Devletlerin Bitcoin’i yasaklama ihtimali? Curtis Spencer cevapladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Electric Capital Kurucu Ortağı Curtis Spencer, Bitcoin ağının varlığını sürdürebilmesini dünya hükümetlerine borçlu olduğunu söyledi. 

Salı günü Collision internet zirvesindeki bir panelde konuşan Spencer, Bitcoin’e (BTC) büyüme şansı verenlerin kendi ülkelerindeki madencilik faaliyetlerine sıkı kısıtlamalar getirmeyerek kanun yapıcılar olduğunu ileri sürdü. Electric Capital yöneticisi, söz konusu açıklamayı Galaxy Digital’dan Michael Jorsan, A Capital’dan Kartik Talwar, Accomplice’ten Ash Egan, IDEO CoLab Ventures’tan Tara Tan ve moderatör Min Teo ile 2021 yılında kripto paralara yatırım yapmak üzerine tartıştığı sırada yaptı.

Spencer, “Hükümetler Bitcoin’i gerçekten durdurabilir mi? Durdurabileceğini düşünüyorum. Ağa saldırmanın maliyetini düşünürseniz, bu devletlerin yapamayacağı bir şey değil” diye açıkladı:

“Xinjiang’ta neler olduğuna bakın. Bitcoin madencilik ağını aslında oldukça hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz, özellikle de ABD ve Kazakistan madencileri durdurursa. Bu tür bir durumda hash oranının yüzde 80-90’ı kaybedilecektir. Bitcoin’in hala aramızda olmasının nedeninin hükümetlerin desteği olduğunu düşünüyorum.”

Çin’in Xinjiang bölgesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan güç kesintisi nedeniyle BTC’nin küresel hash oranının yaklaşık yüzde 25’i kaybedildi. Analist Willy Woo, BTC’nin pazar günü 50 bin dolara kadar çakılmasının ardında bu faktörün olduğunu düşünüyor.

Bölgede yaşanan güç kesintilerinin ise güvenlik incelemelerini kolaylaştırmak için olduğu ve Çin hükümetinin hash oranını düşürmek gibi bir niyetiyle ilgili olmadığı söyleniyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!