featured

Dev Borsadan Ethereum ETF Desteği Geldi! Sırada Ne Var?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ilk etapta Ethereum ETF onaylamanın eşiğinde göründüğünden, kripto para birimi endüstrisi için bekleyiş neredeyse sona erdi. Ethereum (ETH) fiyatlarının yükselmesi ve yatırımcıların resmi yeşil ışığı sabırsızlıkla beklemesiyle bu haber piyasada şok dalgaları yarattı. Ancak önemli bir ayrımın yapılması gerekiyor: Onay, mutlaka hemen lansman anlamına gelmiyor. Bu sırada, dev DTCC borsasının Ethereum ETF listelemesi gözlerden kaçmadı. İşte detaylar

Ethereum ETF için yeşil ışık yanıyor

Sadece bir hafta önce SEC, spot Ethereum ETF’lerini benimseme konusunda tereddütlü görünüyordu. Artık rüzgarlar dramatik biçimde değişti. Konuya yakın kaynaklara göre SEC personeli, kripto borsalarına bu ürünleri onaylama niyetlerini bildirdi. Bu ani fikir değişikliği spekülasyonları alevlendirdi ve bazı uzmanlar yaklaşan ABD Başkanlık seçimleriyle bağlantılı siyasi bir neden olduğunu ileri sürdü.

Zamanlama şüphe uyandırsa da diğerleri SEC’in hareketinin doğal bir ilerleme olduğuna inanıyor. Geçen yıl Ether vadeli işlem ETF’lerinin onaylanması, spot ürünlerin önünü açtı ve SEC muhtemelen başından beri bu ana hazırlanıyordu. Bu, olayların mantıksal sırasını vurgulayan ETF Store Başkanı Nate Geraci’nin bakış açısıyla uyumlu.

Bitcoin maksimalistleri de denklemin içinde mi?

Spot Ethereum ETF’lerinin potansiyel onayı evrensel olarak kutlanmadı. Bitcoin’in tek gerçek kripto para birimi olduğuna inanan Bitcoin maksimalistleri, bunu şiddetle onaylamadıklarını ifade ettiler. Bazıları, bir Ethereum ETF’nin onaylanmasının düzenleyici yetkinliği baltaladığını ve “merkezileştirilmiş boktan paralar üzerinde kumar” için bir platformu meşrulaştırdığını iddia ediyor. Bu, kripto para birimi alanında farklı projelerin meşruiyeti ve değeri hakkında devam eden tartışmayı vurguluyor.

Onay muhtemel görünse de gerçek lansman zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor. Bloomberg Kıdemli ETF Analisti James Seyffart, 19b-4 formunun (önemli bir belge) onaylanmasının anında alım satımı garanti etmediğini açıklıyor. SEC ile ihraççılar arasındaki spot Bitcoin ETF sürecine benzer şekilde daha fazla iletişim ve ayarlama yapılması haftalar hatta aylar sürebilir. Bu ayrım, hızlı bir lansman bekleyen yatırımcılar için çok önemlidir.

Beklenti süreci ve hazırlık

Lansman tarihi belirsiz olmasına rağmen piyasa beklentilerle dolu. Spot Ethereum ETF potansiyeli, ETH fiyatlarında son zamanlarda yaşanan yükselişi ateşledi ve bu da yatırımcıların iyimserliğini yansıtıyor. Grayscale Investments ve Fidelity Investments gibi muhtemel ihraççılar da, staking özelliklerinin kaldırılması gibi olası düzenleyici endişeleri gidermek için başvurularını değiştirerek hazırlanıyorlar.

DTCC, ürün listesine Ethereum ETF ekledi

Spot Ethereum ETF’lerinin potansiyel onayı, kripto para birimi endüstrisi için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Bu, ana akım kabulün arttığını gösterir ve Ethereum’a yönelik kurumsal yatırımın artmasına yol açabilir. Ancak yatırımcıların lansman tarihiyle ilgili beklentilerini yönetmeleri ve düzenleyici ortamın dinamik kaldığını unutmamaları gerekiyor. Bu sırada, dünyanın en büyük borsalarından DTCC, listesine spot Ethereum ETF’lerini eklemeye başladı.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan DTCC, spot Ethereum ETF’lerini listesine eklemeye başladı. Bu bilgi, DTCC’nin web sitesinde yer alan ürün listesine dayanıyor. Liste hem aktif hem de henüz aktif olmayan spot Ethereum ETF’lerini kapsıyor. DTCC, geçmişte Franklin Templeton’ın spot Ethereum ETF’sini de listesine eklemişti. Şimdi, VanEck’in Ethereum ETF’si de bu listeye dahil oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere VanEck ve Franklin Templeton, SEC’ye sundukları spot Ethereum ETF başvurularını kurumun talimatlarına göre güncellemişti.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!