featured

Deneyimli yatırımcı uyardı: Bitcoin henüz dibi görmedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasını değerlendiren ünlü trader ve yatırımcı, Bitcoin fiyatında düşüşün sürebileceğini ima etti.

Bitcoin (BTC) fiyatı 50.000 doların altındaki seyrine devam ederken, yatırım dünyasının efsanevi isminden “henüz dibin görülmemiş olabileceğine” dair yorum geldi.

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, 20 Aralık tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı piyasa değerlendirmesinde, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketini deaylandırdı ve “henüz dibin görülmediğini” savundu.

Bitcoin fiyatındaki keskin hareketlerle işlem hacimleri arasındaki bağlantıya dikkat çeken Brandt, “BTC fiyatındaki kritik dip seviyeleri ile yüksek hacimli panik işlemleri aynı zamana denk geldi” ifadesini kullandı.

Analistin ifadesine göre, boğalar fiyatı yukarı yönde hareket ettirmeden önce düzeltme sürecinin devam edecek.

Spekülatif yatırımcılar kâr aldı

Bir başka tanınmış analist olan Willy Woo, Brandt’in paylaştığı analize yorum yaparak katkıda bulundu. 

Bitcoin yatırımcılarında güçlü bir sahiplik duygusu bulunduğunu savunan Woo, “herhangi bir satış belirtisi olmadığını” ileri sürdü. Grafiğin Coinbase borsasından alındığını, bu nedenle “satış baskısının vadeli işlem piyasalarında ve daha çok Asya spot borsalarındaki kaldıraçlı pozisyonlardan kaynaklandığını” belirtti. Woo şu eklemeyi yaptı:

“Zincir üstü verilerde satış olduğuna dair henüz bir işaret yok. Yatırımcılar ellerinde tutmaya devam ediyor, sadece spekülatif yatırımcılar kâr aldı.”

Woo, piyasanın şu anda konsolidasyon aşamasında olduğunu iddia etti.

Peter Brandt, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, düşüş eğilimi gösteren çift tepe oluşumuna dikkat çekmişti.

Bu haber yayına hazırlandığı esnada Bitcoin fiyatı 46.554 dolar seviyesindeydi ve BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 40,6 olarak hesaplanıyordu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!