NFT
featured

Crypto.com, 100 milyon dolarlık Web3 ve DeFi fonu başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Crypto.com Hızlandırıcı Programı, bazı kripto projelerine yardımcı olmak amacıyla 100 milyon dolarlık fon ile destekleniyor.

Büyük kripto borsası Crypto.com’un oluşturduğu blockchain ekosistemi Cronos, DeFi, Web3 ve Metaverse alanındaki gelişmeleri desteklemek için hızlandırıcı bir programın başlatıldığını duyurdu.

Cronos Hızlandırıcı Programı, mentorluk, finansman ve büyümek isteyen tohum/tohum öncesi aşamasındaki kripto projelerine yardımcı olmak için 100 milyon dolarlık fon ile destekleniyor. Yapılan duyuruya göre hızlandırıcı program için kısa listeye alınan projeler, uyumlu mentorlarla eşleştirilecek.

Programı destekleyen önde gelen yatırım ortakları arasında Mechanism Capital, Spartan Labs, IOSG Ventures, OK Blockchain Capital, AP Capital, Altcoin Buzz ve Dorahacks gibi isimler bulunuyor. Cronos ayrıca ilerleyen süreçte ortaklar listesine yenilerini eklemeyi planlıyor. Cronos başkanı Ken Timsit, gelişme hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda, odaklanıp seri bir şekilde yeni bir şeyler oluşturmak, her zamankinden çok daha önemli.”

Timsit, projelerin faaliyetlerini uçtan uca destekleyerek potansiyellerini genişletmeyi amaçlıyor. Bu girişim kapsamında Cronos’un Web3 girişim hızlandırma kolu Cronos Labs, kripto projeleri oluşturmaya yönelik çeşitli bakış açılarını kapsayan haftalık seminerler yürütüyor.

Aday projelerin, ek hibe finansmanı seçeneğinin yanı sıra 100-300 bin dolarlık tohum yatırımı alma fırsatı bulunuyor. Projeler, mentorluk ve diğer pazarlama girişimlerine ek olarak DeFi cüzdanını, kripto borsasını ve NFT pazaryerini içeren Crypto.com’un ekosistemiyle entegrasyon kurma şansı da bulacak.

Filipinler Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (DOST), yakın zamanda araştırmacıların, blockchain teknolojisinin sağlık, finansal destek ve acil yardım sektörlerinde uygulanabilirliğini kontrol etmeleri için bir eğitim programı başlattı.

DOST yetkilisi Enrico Paringit, bakanlığın, ‘kripto para olmayan uygulamalar oluşturma’ ve hükümete, kurum içi girişimlerini hızlandırmak için blockchain geliştirme uzmanları kazandırma niyetinde olduğunu vurguladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!