NFT
featured

Coinbase CEO’su, DeFi platformlarının CFTC’ye dava açması gerektiğini söyledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, DeFi platformlarının Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) dava etmesi gerektiğini söyledi.

X üzerinden yaptığı açıklamada Armstrong, CFTC’nin DeFi protokollerine yaptırım eylemi getirememesi gerektiğine dikkat çekti.

“Bunlar finansal hizmet işletmesi değil. Bu sebeple Emtia borsası Yasası’nın bunlar için geçerli olması pek olası değil”

The Block’un haberine göre CFTC, geçtiğimiz hafta DeFi protokolleri Opyn, ZeroEx ve Deridex’e yöneltilen suçlamaların çözüldüğünü söyledi. Anlaşma kapsamında protokoller, sırasıyla 250.000, 200.000 ve 100.000 dolarlık para cezası ödeyecek.

Deridex ve Opyn, bir swap uygulaması ve vadeli işlem komisyonu platformu olarak kaydolmamakla ve Banka Gizlilik Yasası uyum programının bir parçası olarak KYC benimsememekle suçlandı. 

ZeroEx, Opyn ve Deridex ayrıca, dijital varlıklarla yasa dışı bir şekilde kaldıraçlı ve marjlı emtia işlemleri sunmakla itham edildi.

Coinbase CEO’sundan çağrı

Brian Armstrong, konuyla ilgili X üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı 

“Umudum, sözü geçen DeFi protokollerinin emsal oluşturmak amacıyla bu vakaları mahkemeye taşımasıdır. Mahkemelerin hukukun üstünlüğünü koruma konusundaki isteği kanıtlanmıştır. 

Cezaların başardığı tek şey, önemli bir endüstriyi ülke dışına itmek”

Coinbase, uzun bir süredir regülatörler ile sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Özellikle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava, ABD’nin en büyük kripto para borsasının en önemli gündem maddesi haline geldi. 

Regülatör, Coinbase’i kayıtsız menkul kıymet satışıyla suçluyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!