featured

CLAPART; Eğlence Sektörünün Yenilikçi Çözümleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüz dünyasında medya ve eğlence sektörünün gelişimi, her yıl bir öncekine göre hızlı bir yükseliş içerisinde devam ediyor. Bu büyüme ile sanatın akla gelebilecek her dalında blok zinciri entegrasyonları yapılıyor. Medya ve eğlence sektöründe blok zinciri entegrasyonu yapılmasının ciddi finansal reformlara imza attığını şimdiden gözlemlemek mümkün. Kripto ve blok zinciri tabanlı çözümlerle yapılan yatırımlar, eğlence şirketlerini güçlendirirken aynı zamanda iş fonksiyonlarının güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca eğlence ve müzik pazarında hızlı, güvenli, şeffaf, değişmez, izlenebilir ve güvenli işlemlerin yapılmasına imkân tanıyor.

CLAPART, eğlence sektörünün içerisindeki akla gelebilecek tüm dalları kapsayan blok zinciri entegrasyonuyla; sanatı, sanatçıyı ve sanatseverleri aynı noktada buluşturuyor. Coğrafi sınırları ortadan kaldıran devrim niteliğindeki merkeziyetsiz ekosistemi ile CLAPART, içerik oluşturucuların yanı sıra sanatçıların hayranlarına geçmişte oldukça zor olan gerekli erişimi sağlayabilir. Blok zinciri dağıtımının en büyük avantajı, film yapımcılarının, eğlence oyuncularının veya diğer tüm sanatçıların artık finansmana kolayca erişebilmeleridir.

Dijital Sanatta Devrim

Eğlence sektörü, bu alanın rekabetçi doğasının doğrudan bir sonucu olarak bir dizi önemli zorlukla karşı karşıyadır. Bunun da ötesinde, bugün sanatçıların karşılaştığı zorlukların çoğu, geçmişteki sistem ve ekosistemlerin sonucudur fakat blok zincirinin getirdiği önemli çözümlerle birlikte bu zorlukları aşmak kolay hale geldi. Aşağıda yer alan maddeler eğlence endüstrisinde blok zincirinin sağladığı en önemli yeniliklerdir. 

  1. Akıllı sözleşmelerle telif haklarının düzenlenmesi
  2. Mikro ödemeler ve kullanım bazlı ödemeler
  3. Etkileşim rakamlarının doğrudan görüntülenmesi
  4. Aracıların veya aracı kuruluşların ortadan kalkması
  5. Sahte ve korsan çalışmaların engellenmesi

Tüm sanat dallarındaki kreatif sanatçılar CLAPART’ın merkeziyetsiz ekosistemi sayesinde projeleri için fon oluşturabilir, anlık bildirimler alabilir, tüm çalışmalarını global bir biçimde tanıtabilir ve tabii ki hayranlarıyla etkileşime girebilir. CLAPART tüm bu entegrasyon ve çalışmalarla daha şeffaf ve finansal olarak daha motive bir eğlence sektörü hedeflemektedir.**

CLAPART, aynı zamanda yukarıdaki 3’üncü maddede yer alan etkileşim rakamları için sanatçılara kolaylıklar sağlıyor. Kreatif eserlere yerleştirilen reklamların hacmini ve ürünlerin fiyat kontrolünü hızlıca görüntüleme imkânı sağlıyor.

CLAPART; sanat için tarafsız ve likit bir değerleme ve telif piyasası oluşturmayı planlamaktadır. Aynı zamanda sanatçıların ve hayranlarının birbirleriyle iletişim kurabilecekleri, iş ortağı olabilecekleri ve birlikte kazanacakları bir platform olmayı hedeflemektedir.

CLAPART Konsepti

CLAPART’ın en temel konsepti, merkeziyetsiz ekosistemi sayesinde medya ve eğlence endüstrisinde blok zinciri teknolojisine dayalı bir içerik platformu olmasıdır. Bu sayede CLAPART, geçmişteki merkeziyetli ve aracıların yer aldığı mekanizmayı bertaraf ederek hem sanatın hem sanatçıların hem de hayranların kazandığı bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bu sistem sanatçıların kreatif çalışmalarından para kazanmalarına ve kazançlarının büyük kısmını elinde tutmalarına izin verecektir.

CLAPART uluslararası bir projedir ve global olarak bakıldığında CLAPART’ın sunduğu bu eşsiz ekosistemle farklı ülkelerden binlerce sanatçı kreatif eserlerini burada sergileyebilmektedir. CLAPART, bu ülkeler arasında olan Türkiye’yi en yüksek büyüme potansiyeli olan ülke olarak değerlendirmektedir. 2022 yılıyla birlikte Türkiye pazarındaki sanatçıların da CLAPART’a olan ilgisiyle projenin bilinirliği ve popülerliği artmaktadır.

Son olarak Türkiye’deki popüler rap sanatçıları Şehinşah ve Ceg’in de projeye dahil olmalarından sonra CLAPART’ın ülke çapındaki ilgi çekici yükselişi devam ediyor. CLAPART müzik, film, e-spor ve daha birçok sanat dalındaki kreatif sanatçıları desteklemektedir.

https://www.clapart.com
https://twitter.com/clapartofficial

Kaynak:

**Blockchain in entertainment industry to change the dynamic industry 2022

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!