featured

Celsius ve Core Scientific, 14 milyon dolarlık bir anlaşma sağladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto madenciliği şirketi Core Scientific, aylardır süren bir yasal mücadeleyi çözmek için Celsius Network ile bir anlaşma sağladığını duyurdu. 

Core Scientific tarafından 15 Eylül’de yapılan bir duyuruda, mevcut tüm davaların çözülmesi karşılığında, 14 milyon dolarlık bir maliyetle Bitcoin madenciliği veri merkezini Celsius’a satmayı kabul ettiğini söykledi. Teksas merkezli veri merkezinin değerini yaklaşık 45 milyon dolardı. Anlaşmanın kesinleşmesi için mahkemenin onay vermesi gerekiyor. 

İki şirket arasındaki anlaşmazlık, Ekim 2022’de Core Scientific’in Celsius’un borcunu ödemediği iddiasıyla başladı. Celsius ise madencilik firmasının sözleşmenin gerektirdiği şekilde sondaj kulesi kurmadığını söyledi. Her iki firmada ABD’de Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Anlaşma onaylandığı takdirde, Celsius’un eline geçecek olan veri merkezi şu anda faaliyet göstermiyor. Bununla birlikte tesisin Bitcoin platformlarına 215 megawatt tedarik etme kapasitesine sahip olduğu biliniyor. 

İki şirket arasındaki dava, Celsius’un eski CEO’su Mashinsky ve eski baş gelir sorumlusu Roni Cohen-Pavon’a yönelik suçlamalardan ayrılıyor. Temmuz ayında tutuklanan Mashinsky, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu suçlamalarını kabul etmedi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!