featured

Cardano’nın Günlük İşlem Hacminde Büyük Yükseliş

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincir üstü faaliyette patlama yaşayan Cardano blockchain’i, Messari’ye göre 24 saatlik işlem hacmi bakımından Ethereum’u geçerek Bitcoin’in hemen arkasına yerleşti.

Zincir üstü faaliyette patlama yaşayan Cardano blockchain’i, Messari’ye göre 24 saatlik işlem hacmi bakımından Ethereum‘u geçerek Bitcoin’in hemen arkasına yerleşti.

Zincir üstü analiz şirketi Messari, Cardano’nun (ADA) 24 saatlik işlem hacminin 17,04 milyar dolar olduğunu açıkladı. Aynı süreçte Bitcoin’in (BTC) işlem hacmi 18,85 milyar dolar, Ethereum’un (ETH) işlem hacmi ise 5,25 milyar dolar ölçüldü. Bu kategoride ikinci sırada yer alan Cardano, birinci sıraya da giderek yaklaşıyor.

Cardano blockchain’i, bu ay genel anlamda çok yüksek faaliyet gördü. Blockchain ağının 24 saatlik işlem hacmi, 14 Şubat’ta 35 milyar dolarda pik yaptıktan sonra 19 Şubat’ta 31 milyar dolara geriledi. Yine de bu hacim, geçtiğimiz yıl 3 Eylül’de görülen rekor işlem hacmi olan 138 milyar doların oldukça gerisinde kalıyor.

Cardano ADA

Cardano’nun işlem hacmindeki fırlamanın ardındaki en büyük sebeplerden biri, merkeziyetsiz borsa SundaeSwap’in başlatılmasıdır. SundaeSwap coşkusu ve yapılan çok sayıda işlem, ağın günlerce tıkanmasına yol açtı.

SundaeSwap’ten bağımsız olarak, Cardano ağında gerçekleştiren günlük işlem sayısı, 30 Mart-20 Şubat arasında yüzde 480 artış gösterek 5,5 milyondan neredeyse 32 milyona çıktı.

Ne var ki tüm bu faaliyet artışı, ADA fiyatına etkide bulunmadı. Son 24 saatte neredeyse yüzde 15 değer kaybeden ADA, 0,83 dolardan işlem görüyor.

Cardano ADA Coin Nedir?

Cardano, kripto para göndermek ve almak için kullanılabilecek ADA kripto sistemine sahip bir platformdur. Bu kripto para, paranın geleceğini temsil eder ve kripto grafi ile güvenli olması garanti edilen hızlı, doğrudan transferleri mümkün kılar.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!