NFT
featured
ada coin rekor fiyat

Cardano fiyatında bir sonraki hedef neresi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano hakkında daha önce yaptığımız paylaşım değerlendirmede, yükselen kanal çizgisine vurgu yapmış, boğa piyasasının gücünü artırdığını söylemişti.

Yaşanan son gelişmelerin ardından ADA, 5 Şubat’ta yükselen kanalın üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Boğalar, Cardano fiyatı 6 Şubat 0,60 doların da üzerine kolayca itti. Böylece rallinin 0,80 dolara kadar devam etme olasılığı arttı.

ADA/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen hareketli ortalamalar (MA) boğalara avantaj sağlasa da, aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI), yakın vadede olası bir düzeltme veya yatay seyir konusunda uyarı yapıyor.

Yatay seyrin gelmesi, yatırımcıların aceleyle kâr alımları yapmadıklarını gösterecek ve yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracak.

Öte yandan, olası bir düzeltmede, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) hesaplandığı 0,473835 dolar seviyesi daha da önem kazanacak.

Zira buraya gelecek düzeltmenin ardından toparlanma gelirse yükseliş trendinin bozulmadığı ortaya çıkacak.

Aksi olur ve bu seviyenin altına inilirse avantaj ayılara geçecek ve yükseliş momentumu zayıflayacaktır.

ADA fiyatı ve Tweet hacmi kıyaslaması. Kaynak: TheTIE

TheTIE verilerine göre, sosyal medyada ADA hakkında çok daha fazla konuşulur oldu. Özellikle, Etherum ağı işlem yoğunluğu yüzünden gecikme ve yüksek Gas ücretleri ile boğuşurken, Cardano gibi Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs algoritmasına sahip olan projeler giderek daha fazla dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!