featured
kazandıran kaybettiren coin liste altcoin

Bu hafta takibe alınması gereken 3 altcoin ABBC – FTM – AAVE

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağ güncellemesi, likidite madenciliği ve ödül programı sayesinde bu üç coin’in hareketi dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyeti azalırken başta Ethereum (ETH) olmak üzere altcoin’lere kayan sermaye miktarı artıyor.

Yakın zamanda yaptıkları güncellemelerle adlarından söz ettiren 3 altcoin için fiyat değerlendirmesi ve teknik analizleri paylaşıyoruz:

ABBC/USD – ABBC teknik analiz

Henüz büyük kripto para borsalarında listelenmeyen ABBC, önemli bir etkinlikte kullanılmasıyla birlikte büyük sükse yaptı. ABD merkezli Buyaladdin isimli ödeme uygulaması çekiliş düzenleyerek, kazananlara 1 ABBC karşılığında 100 dolarlık alışveriş yapma olanağı sunacağını duyurdu. Bu da fiyatın fırlamasını sağladı.

ABBC fiyatı son birkaç aydır düşüş trendi içindeydi, ancak boğalar trendin tersine çevrilmesi için alımlarını sıklaştırdı. 21 Nisan’da 0,12 dolardan işlem gören token, 1 Mayıs itibarıyla 0,70 dolarla zirveyi gördü. 10 günde yüzde 477’lik bir ralli yaşandı.

ABBC/USD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Geçtiğimiz birkaç gündeki keskin yükseliş göreceli güç endeksini (RSI) 91’in üzerine çıkardı. Bir başka deyişle ABBC/USD paritesi için aşırı alım sinyali yanmış durumda. Paritenin 0,38 ila 0,44 dolar aralığında güçlü bir destek bulması beklenebilir.

Eğer fiyat bu dik yükselişin ardından düşüşe geçerse, paritenin ilk dayanak noktası 0,48 dolarda hesaplanan %38,2 Fibonacci geri çeklime seviyesi olacak. Eğer bu seviyede tutunamazsa, %50 Fibonacci düzelme seviyesinin hesaplandığı 0,35 dolar kritik rol üstlenebilir. Zira 0,38 ila 0,44 dolar bölgesi an itibarıyla en güçlü destek durumunda.

0,48 dolara doğru bir düzeltme yaşayıp yukarı sıçraması durumunda, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını ortaya koyacak ve yeniden 0,70 dolardaki zirve test edilecektir.

Bahsi geçen desteklerin hiçbirinin çalışmaması durumunda paritenin 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (0,30 dolar) düşme ihtimali hep göz önünde bulundurulmalı.

FTM/USDT – Fantom fiyat analizi

Fantom (FTM) 28 Nisan’da yaptığı duyuruyla, dijital varlık yönetimi şirketi HyperChain Capital’in FTM token satın alarak ekosisteme 15 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. HyperChain, daha önce 2018’de de ekosisteme 2,5 milyon dolar yatırmıştı. Bunun dışında Fantom, Go-Opera isimli ağ güncellemesini aktif etti. Bu gelişmeler fiyata olumlu yansıdı.

Fantom fiyatı, 23 Nisan’da gün içi en düşük fiyat olan 0,33 dolardan 0,82 dolara kadar yükseldi ve sekiz günde yüzde 227’lik bir artış gördü. Öte yandan son birkaç gündeki keskin yükselişin ardından mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi trader’lar kâr alımı yaptı.

FTM/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Alıcıların yoğun işlemleriyle FTM/USDT paritesi 0,65 direncini net biçimde aştı. Ancak yukarı seviyede ne kadar tutunacağı belirsiz. Eğer 0,70 dolar üzerinde kapanış elde edilirse, bir sonraki hedef 0,87 dolar olacaktır. Ardından da 1 dolara kadar devam etmesi beklenen yükseliş trendinin bir sonraki adımı başlayabilir.

Bu varsayımın aksine ayılar fiyatı 0,65 doların altına çekerse, bir sonraki destek 20 günlük üstel hareketli ortalamada (EMA) (0,48 dolar) bulunabilir.

20-EMA kritik bir destek, zira kırılırsa 0,30 dolara kadar düşüş olası. Bu desteğe tutunmanın karşılığında parite birkaç gün boyunca menzile bağlı hareket edebilir.

AAVE/USDT – Aave teknik analiz

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde rekabet kızışırken, AAVE pazar payını artırmak için likidite madenciliği programı başlattı. Öte yandan sosyal medya protokolü oluşturmak için de AAVE’nin çalışmaları var.

AAVE fiyatı birkaç hafta boyunca 280 ila 489 dolar aralığında hareket etti. 25 Nisan tarihinde en düşük 314,75 dolardan işlem görürken 28 Nisan’da gün içi yüksek 486,71 dolar değerine ulaştı. Dört gündeki artış yüzde 54 olarak hesaplandı.

AAVE/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Herhangi bir değer varlığı koridor içinde hareket ederse, trader’lar genellikle destekten satın alıp direnç yakınında pozisyonlarını kapatırlar. Aynı durum 489 dolarlık dirençten düşen AAVE/USDT paritesinde de gözlendi.

Hareketli ortalamalar (MA) belli bir yöne işaret etmeden birbirlerini keserek ilerliyor. Bu tablo, menzile bağlı hareketin birkaç gün daha devam edebileceğini gösteriyor. Fiyat yeniden hareketli ortalamaların altında inerse 320 dolara düşüş olası.

Bu konsolidasyon görünümü, boğalar fiyatı 489 doların üzerine çıkarmaları ve orada kapanış elde etmeleri durumunda geçersiz hale gelecektir. Bu durum gerçeğe dönüşürse, parite önce 580, ardından da 698 dolara yükselebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!