featured
bitcoin desteği kayboldu

BTC Opsiyon Piyasasında Kontrol Boğalara geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma günü, boğaların 21 Mayıs’tan beri 40 bin dolarlık alım opsiyonlarından faydalanabileceği ilk haftalık vade dolum gününü temsil ediyor.

30 Temmuz Cuma günü toplam 42.850 Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmesinin (1,7 milyar dolar) vadesi dolacak. Cuma günü, boğaların 21 Mayıs’tan beri 40 bin dolarlık alım opsiyonlarından faydalanabileceği ilk haftalık vade dolum gününü temsil ediyor. 

Bitcoin’in son rallisini Amazon’un kripto ödemelerini kabul edeceği söylentisi tetiklemiş olsa da, e-ticaret devinin söylentiyi reddetmesine rağmen BTC gücünü korudu.

Opsiyon piyasaları, piyasa gücünün ardındaki nedenden bağımsız olarak, boğaların 40 bin dolar seviyesini savunması için birkaç sebep sunuyor.

İşlem fiyatına göre 30 Temmuz’da vadesi dolacak Bitcoin opsiyonlarının açık pozisyonları

İlk bakışta yapılan analiz, nötr veya yükseliş beklentisini yansıtan alım opsiyonlarının alım satım oranına göre yüzde 21 oranında avantajlı olduğunu gösteriyor. Ne var ki bu alım opsiyonlarının büyük çoğunluğu, 45 bin dolar veya yukarısında bir işlem fiyatına sahip.

Kontrol tamamen boğalarda

Aylık opsiyonlarda kendine fazla güvenen ayılar, nötr veya düşüş beklentisi yansıtan satım opsiyonlarının yüzde 87 kadarını 39 bin dolar ve daha altına yerleştirdi. Ayıların vade dolumuna kadar fiyatı bu seviyenin altına düşürebilmesi halinde, 105 milyon dolar değerinde daha satım opsiyonu kullanılabilir olacak.

39 bin doların altında işlem fiyatına sahip alım opsiyonlarının değeri ise 320 milyon doları buluyor. Yani boğalar, ayılara kıyasla 215 milyon dolarlık bir avantaja sahip.

Boğaların açık pozisyonlarının değeri, fiyatın 40 bin doların üzerine tutunması halinde ise 140 milyon dolar artacak. Bu fark ise, 40 bin doları savunmak için yeterli bir sebep gibi gözüküyor.

Yani mevcut durumda opsiyon piyasası, boğaların en azından kısa vadede ciddi bir avantaja sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!