NFT
featured

BTC grafiğindeki 100 haftalık hareketli ortalama düşüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), üzerine musallat olan hayaletlerin baskısıyla Mayıs 2022’nin ikinci haftasına başlıyor. Uzun vadeli yatırımcılar için tablo daha da kötüleşebilir mi?

En büyük kripto para birimi, yaklaşık 33.000 dolara düştükten sonra piyasa katılımcılarının karışık duygular beslemesine neden oluyor. Piyasada kesin olansa “korku” hissi.

Bu hafta ve sonrasında devam edecek olan acımasız makro gelişmeler, kimsenin bir daha görmek istemediği bazı tarihsel grafik modellerinin gün yüzüne çıkmasını mümkün kılabilir.

Kapitülasyon sesleri yükselmeye devam ederken BTC/USD paritesinin nerede dip oluşturacağına dair farklı fikirler ortaya çıkıyor.

Hafta başlarken kısa vadeli Bitcoin fiyat hareketi konusunda analistlerin çoğu neredeyse aynı fikirde: Dikkatli olun!

Haftalık kapanışın ardından BTC/USD paritesi bu yazı hazırlanırken 33.000 doları ve ocak ayının en düşük seviyesi olan 31.800 doları test etti. Paritenin 30.000 dolara doğru düşmeye devam edebileceğine dair fikirler ortaya atılıyor.

Zincir üstü veri kaynağı Material Indicators, Twitter takipçilerine Binance emir defterindeki hareketleri gösteren grafiğin yanı sıra “Düşen bıçağı yakalamaya çalışmayın” uyarısında bulundu.

Pazartesi günkü emir defteri verileri, 33.000 dolarda büyük bir emir duvarı olduğunu gösteriyor. Piyasa tarafından hızla işlem gören 33.800 dolar civarındaki bir başka alım duvarı mevcut ortamda satış baskısının doğruluğunu ortaya koyuyor.

“Geçmişe bakıldığında 69,5 milyon dolarlık BTC emir likiditesi destek görevi görecekti, ancak bunun altında önemli miktarda likidite bulunuyordu. Burada durum öyle değil” diye ekledi.

Geçen haftanın mumu, Bitcoin’in Mart 2020’den bu yana ilk kez 100 haftalık hareketli ortalamasının (WMA) altına düştü.

100 WMA’nın altına indikten sonra BTC/USD paritesi, artık 200 WMA’yı destek olarak test ediyor. Popüler Twitter hesabı Bitcoin Back için, bu seferki süreç daha net.

En son açıklamasında, “2014 ve 2018’de görülen önceki her iki sefer de 200 haftalık hareketli ortalamaya doğru gerilemeye yol açtı” diye yazdı.

Bugünün grafiği, o önceki iki örnekten birçok farklılığa sahip ve o iki zaman dilimi ise birbirine çok benziyordu.

Blockchain Backer yine de, mevcut zayıf tablonun ardından pazartesi günü “büyük bir düşüş” beklediğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 30.000 dolar veya altına düşmesinin beklendiğine dair yorumlar bulunuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!