featured
Scalping Nedir nasıl kullanılır

BTC, ETH, BNB ilk 3 kripto para fiyat analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) yükselir mi? Ethereum (ETH) nereye kadar çıkar? Binance Coin’den (BNB) ne beklenmeli?

Bitcoin fiyatı 40.000 dolar seviyesine tutunmaya çalışırken piyasanın genelinde belirsizlik hakim.

Yeni haftaya altcoin’lerin çoğu düşüşle başlarken piyasanın önde gelen isimlerindeki son durum merak ediliyor. Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, piyasa değerine göre ilk üç sıradaki kripto para birimlerinin fiyatlarını değerlendirdi.

BTC/USDT – Bitcoin teknik analiz

Bitcoin fiyatı, 29 Temmuz tarihinde Doji mum modeli oluşturdu. Bu durum, 40.000 dolar civarında boğalarla ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteriyordu. İlk etapta yukarı yönlü hareket gelerek BTC/USD paritesi 42.500 doları test etti, ancak ayılar bu bölgeyi güçlü biçimde savununca fiyat geriledi.

Hareketli ortalamalar (MA) halen yükselişe işaret ediyor ve göreceli güç endeksi (RSI) 64 değerinde. Bu durum, an itibarıyla boğaların üstün durumda olduğunu gösteriyor. Alıcılar, genel direnç bölgesinin gözlendiği 42.451 dolar seviyesini bir kez daha test edebilir.

Eğer fiyat 42.451 dolardaki direncin altında kalmaya devam eder ve orada günlük kapanış elde ederse, BTC/USDT paritesi birkaç gün daha 36.670 dolar ila 42.451 dolar menziline bağlı hareket edebilir. 42.451 doların üzerindeki kırılım ve elde edilecek günlük kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecek.

Diğer taraftan, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına indirirse düşüş trendi başlayabilir.

ETH/USDT – Ethereum fiyat analizi

Ether (ETH) fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. 12 gün üst üste yükseliş elde eden ETH/USD paritesi, 2.750 dolar yakınlarında hafif bir dirençle karşılaştı.

Hareketli ortalamalar yükselişe işaret edecek biçimde kesişti ve RSI değeri de aşırı alım bölgesine yaklaşıyor. Yani an itibarıyla piyasa boğalar tarafından yönlendiriliyor. Kısa bir düzeltmeye ihtiyaç duran ETH fiyatı, düşüş trend çizgisine ya da 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (2.272 dolar) kadar gerileyip yeniden yukarı yönelirse, yükseliş hareketi daha sağlam bir zemine oturmuş olacak.

Böyle bir senaryoda, ETH/USDT paritesi için 3.000 dolar en yakın hedef olarak gözüküyor.  Bu olumlu görüş, fiyatın mevcut seviyeden aşağı çekilmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, fiyatı 2.000 ve hatta 1.728 dolar seviyelerine indirebilir.

BNB/USDT – Binance Coin teknik analiz

Binance Coin (BNB) fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (309 dolar) üzerine çıktıktan sonra, genel direnç bölgesi olan 340 dolara erişti. 1 Ağustos itibarıyla oluşan doji mum modeli hem alıcı ile satıcılar arasındaki kararsızlığa, hem de yüksek seviyelerde alımların tükendiğine işaret ediyor.

Ayıların şu anki hedefi, fiyatı 20-EMA’nın (313 dolar) altına çekmek olacak. Bu desteğin kırılması, trend çizgisine doğru düşüşe sebebiyet verebilir.

Öte yandan fiyat 20 günlük EMA seviyesinden sıçrarsa, fiyat düşüşlerinde alımların arttığı ortaya çıkacak. Böylece boğalar 340 dolardaki genel direncin üzerinde kapanış elde etmek için hamlede bulunacaktır. Bunu başarırlarsa, BNB/USDT paritesi 379 ve ardından 400 dolara yükselebilir.

Kaynak: cointelegraph

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!